ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:4000844593566
kod:600.51.34
wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm
PROMOCJA
wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm
wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm
wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.91
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

wiatrówka - karabinek WALTHER LGV Master Pro 5,5 mm (600.51.34)

wysokiej jakości wiatrówka topowego producenta

1.999 2.249

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
zezwolenie :
nie jest wymagane
rodzina produktów :
600.51.34
prędkość początkowa :
185 m/s
rodzaj śrutu :
diabolo
rodzaj zasilania :
sprężyna
długość lufy :
450 mm
długość całkowita :
1095 mm
waga produktu :
3870 g
bezpiecznik :
automatyczny
kaliber :
5,5 mm
regulowane przyrządy celownicze :
brak
rodzaj dźwigni naciągu sprężyn :
klasyczny / łamana lufa
rodzaj kolby/szkieletu :
drewno
rodzaj lufy :
gwintowana
system spustowy :
regulowany
szyna akcesoryjna :
11 mm
tryb strzelania :
jednostrzałowy
Karabinek Walther LGV Master Pro to nowoczesna wersja legendarnej wiatrówki, produkowanej od 1964 roku. Szereg innowacyjnych i niespotykanych dotąd rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że LGV jest bezkonkurencyjny wśród karabinków sprężynowych pod względem celności każdego strzału. Wiatrówki te produkowane są w 100% w Niemczech, co gwarantuje bardzo wysoką jakość produktu.

Sprężynę karabinka Walther LGV wykonano ze specjalnie hartowanej stali, zapewniając tym samym długi okres jej użytkowania. Końce sprężyny są szlifowane, dlatego uzyskują wysoką kulturę pracy. Pierścień ślizgowy zrobiony został
z tworzywa o niskim współczynniku tarcia. Metalowy tłok porusza się w cylindrze cicho i płynnie.

Celność oddawanych strzałów uzależniona jest w znacznym stopniu od kultury pracy języka spustowego. Wiatrówkę Walther LGV wyróżnia 
lekko działający spust matchowy i wyraźnie wyczuwalny punkt wyzwolenia strzału. Takie działanie spustu zapewniają elementy wykonane ze stali narzędziowej.
W mechanizmie tym 
można regulować długość pierwszego etapu oraz siłę nacisku.

LGV to pierwszy karabinek, w którym zastosowano 
obrotowy tłok, który obraca się niwelując tarcie powstające w wyniku działania sprężyny. Tłok nie ma również kontaktu z dźwignią napinającą - nie powstaje tarcie wytracające energię.
W konwencjonalnych wiatrówkach, tłok trze o dźwignię, gdy porusza się do przodu.

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem technologicznym, podnoszącym jakość karabinka, jest 
zastosowanie dźwigni napinania, która porusza się na prowadnicach ze specjalnego tworzywa, które są dociskane do dźwigni przy pomocy sprężyn. Zapewnia to idealny kontakt dźwigni z tłokiem, przez co możliwość powstawania uszkodzeń w tym newralgicznym miejscu została wyeliminowana.

Znakomitym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać znakomitą powtarzalność strzałów przez długie lata jest 
blokada klinowa, zapewniająca nieruchomą blokadę lufy. Solidny klin umożliwia złamanie lufy jedynie po ręcznym naciśnięciu dźwigni zwalniającej. Wibracje wywołane strzałem nie mają żadnego wpływu na pozycję lufy.

Karabinek Walther LGV Master Pro posiada zunifikowany, półcalowy gwint do montażu standardowych tłumików.

Niemiecki producent zastosował w modelu LGV technologię nazwaną Super Silent Technology. Tłumik redukuje dźwięk wynikający z rozprężania gazów wylotowych, ale nie likwiduje hałasu, którego źródłem jest wnętrze karabinka. Wiatrówki LGV są tak skonstruowane, że natężenie dźwięku, wynikające z pracy mechanizmów, jest minimalne. Tłok z minimalną tolerancją pasowania i uszczelki tłoka z materiału o niskim współczynniku tarcia przyczyniają się do maksymalnej redukcji hałasu.

Ważniejsze dla celności, jak również dla komfortu strzelca, jest zastosowanie technologii Vibration Reduction System. Projektanci karabinków LGV dołożyli wszelkich starań, aby maksymalnie zredukować wibracje powstające przy strzale - dzięki temu, cykl strzału jest bardzo płynny. Nie tylko poprawia to celność, ale również nie naraża optyki na szkodliwe szarpnięcia. Dzięki otworom transferowym, wywierconym w optymalnych miejscach, tłok jest wyhamowywany w odpowiednim momencie. Długa prowadnica sprężyny także redukuje nieprzyjemne wibracje.

Niemiecki producent, tworząc Walthera LGV Master Pro, postawił na sprawdzoną kolbę, która świetnie sprawdza się np. w modelu Walther LGU Master Pro. Łoże w części przedniej stało się masywniejsze i lepiej wyprofilowane, chwyt zyskał teksturowanie, baka policzkowa kolby została znacznie powiększona, natomiast gumową stopkę kolby wzbogacono o regulację w pionie
i poziomie. Dzięki tym unowocześnieniom, karabinek jeszcze lepiej dopasowuje się do strzelca.

Z uwagi na dużą precyzję karabinka LGV Master Pro, producent całkowicie zrezygnował ze stałych przyrządów celowniczych, wybór celownika optycznego jest zatem całkowicie zależny od preferencji strzelca. Lufa została zakończona dociążnikiem, który pełni funkcję stabilizatora strzału, a także, dzięki swoim rozmiarom, ułatwia napinanie sprężyny.

Projekt, przygotowanie, wytworzenie narzędzi i produkcja karabinka Walther LGV Master Pro wykonywane są przez firmę Walther w Niemczech. Wielki test 60000 strzałów bez wyraźnych oznak zużycia konstrukcji, wykonany przez inżynierów z fabryki Walthera, dowodzi niezbicie, iż współczesne wersje to godni następcy legendarnego Walthera LGV.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł