ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Toporki i siekiery turystyczne

(2 produkty)

Siekiery oraz toporki survivalowe i turystyczne dostępne w sklepie

Szwedzka firma Hultafors rozpoczęła swoją historię w 1883 roku. W naszej ofercie znaleźć można między innymi siekiery i toporki turystyczne tego producenta. Od ponad 130 lat stała się wiodącą międzynarodową marką wśród producentów narzędzi ręcznych dla budownictwa i przemysłu. Produkty Hultafors takie jak siekiery zyskały wielu fanów, nie tylko wśród profesjonalnych użytkowników. Duży asortyment siekier Hultafors ze stałym ostrzem zainteresował zarówno myśliwych, rybaków, turystów, jak i miłośników wysokiej, jakości narzędzi. Produkty te są idealne do dużych obciążeń i trudnych zadań, ponieważ są wykonane z japońskich ostrzy węglowych, ze stali nierdzewnej utwardzonej. Uchwyt i kabura wyprodukowane są z materiału odpornego na szybkie zużycie i dodatkowo wzmocnionego.

 

Toporki i siekiery survivalowe Hultafors wykonane ręcznie

W procesie kucia stalowa głowica punktowa uderza kilka razy, zwiększając w ten sposób jej gęstość i zapewniając większą trwałość. Jeśli zadba się odpowiednio o siekierę pozostanie ona wiernym towarzyszem przez wiele lat. Siekiery survivalowe Hultafors nadają się do lasów i terenów otwartych, nadaje się również do pracy w ogrodzie. Siekiera stolarska Hultafors, została wyposażona w wygodny uchwyt który posiada prostą, długą i wąską krawędź, dając użytkownikowi możliwość wykonywania dokładnych cięć. Wycięcie na palec w główce siekiery pozwala na uchwycenie, prawie bezpośrednio nad środkiem krawędzi tnącej, w celu zwiększenia dokładności. Siekiera jest kuta i wykonana ze szwedzkiej, jakości stali w kuźni w Hults Bruk. Siekiera stolarska Hultaforsa pochodzi od jednego z najbardziej doświadczonych kowali, posiada wypukłą ostrą krawędź tnącą, jest wypolerowana i gotowa do użycia.

 

Siekiera turystyczna Hultafors

Jest to najmniejszy produkt odpowiedni do uprawiania turystyki pieszej w górach lub w lesie. Jest elastyczna i łatwa w użyciu, idealnie nadaje się do wykonywania różnych zadań w pobliżu obozu, takich jak rąbanie drewna. Dzięki krótkiej rączce i niewielkiej wadze łatwo można zapakować siekierę turystyczną w tylną kieszeń plecaka lub przymocować do paska. Taka siekiera jest poszukiwana wśród tych, którzy lubią spędzać czas przy ognisku.

 

Toporki Zombie

Toporki Zombie mogą być skuteczne w wycinaniu drzewa na ogień lub zbudowania chaty w lesie. Toporek jest łatwy w obsłudze, chociaż wymaga od właściciela dobrej sprawności fizycznej. Można go znaleźć u ogrodników, jak również w domach wiejskich. Toporki mają różne kształty i wzory. Są to elementy jednoręczne przenośne o wadze kilograma i długości 40 cm, a także dwuręczne osie ważące około 4,5 kg i długości 90 cm. Ostrza mają na końcu hak, który może być przydatny w niektórych sytuacjach. Na rynku dostępne są różne rodzaje toporków Zombie wykonane z wysokiej, jakości materiału. Utrzymują dobrze swój kształt i będą służył w aktywnych grach przez długi czas. Broń ma pofałdowany uchwyt, który idealnie pasuje do dłoni, nie ślizga się nawet podczas najbardziej intensywnych czynności.

 

Toporki Morakniv

Toporki Morakniv są mniejsze i lżejsze niż konwencjonalne modele, dzięki czemu można je łatwo umieścić w plecaku. Są one bardzo przydatne na polowaniu, łowieniu ryb i biwakowaniu. Na przykład długość modelu Mora Camping Axe do końcówki uchwytu wynosi tylko 32,2 cm, a toporek waży tylko pół kilograma. Długość krawędzi tnącej wynosi 11,5 cm, co wystarcza do przecięcia gałęzi i kłód. Toporki survivalowe i turystyczne wykonane są z wytrzymałej stali, która jest w stanie wytrzymać bardzo intensywne obciążenia. Jego powierzchnia jest pokryta stalą borową, co zapewnia dodatkową odporność na korozję, a jednocześnie ciemne zabarwienie metalu. Toporek wykonany jest z tworzywa termoplastycznego, nowoczesnego materiału syntetycznego o wysokim marginesie bezpieczeństwa i dużej trwałości. Producenci zapewnili specjalny kształt, który pomaga osiągnąć wysoką wydajność przy mniejszym wysiłku. Ponadto nie ślizga się w rękach. Ponieważ toporki turystyczne Morakniv są przeznaczone do użytku na łonie natury, są uzupełniane osłonami na ostrza, które zapobiegają kontaktowi ostrza z wodą i brudem, a także zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł