ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Toporki i siekiery turystyczne

(20 produktów)

Siekiery oraz toporki survivalowe i turystyczne dostępne w sklepie

Szwedzka firma Hultafors rozpoczęła swoją historię w 1883 roku. W naszej ofercie znaleźć można między innymi siekiery i toporki turystyczne tego producenta. Od ponad 130 lat stała się wiodącą międzynarodową marką wśród producentów narzędzi ręcznych dla budownictwa i przemysłu. Produkty Hultafors takie jak siekiery zyskały wielu fanów, nie tylko wśród profesjonalnych użytkowników. Duży asortyment siekier Hultafors ze stałym ostrzem zainteresował zarówno myśliwych, rybaków, turystów, jak i miłośników wysokiej, jakości narzędzi. Produkty te są idealne do dużych obciążeń i trudnych zadań, ponieważ są wykonane z japońskich ostrzy węglowych, ze stali nierdzewnej utwardzonej. Uchwyt i kabura wyprodukowane są z materiału odpornego na szybkie zużycie i dodatkowo wzmocnionego.

 

Toporki i siekiery survivalowe Hultafors wykonane ręcznie

W procesie kucia stalowa głowica punktowa uderza kilka razy, zwiększając w ten sposób jej gęstość i zapewniając większą trwałość. Jeśli zadba się odpowiednio o siekierę pozostanie ona wiernym towarzyszem przez wiele lat. Siekiery survivalowe Hultafors nadają się do lasów i terenów otwartych, nadaje się również do pracy w ogrodzie. Siekiera stolarska Hultafors, została wyposażona w wygodny uchwyt który posiada prostą, długą i wąską krawędź, dając użytkownikowi możliwość wykonywania dokładnych cięć. Wycięcie na palec w główce siekiery pozwala na uchwycenie, prawie bezpośrednio nad środkiem krawędzi tnącej, w celu zwiększenia dokładności. Siekiera jest kuta i wykonana ze szwedzkiej, jakości stali w kuźni w Hults Bruk. Siekiera stolarska Hultaforsa pochodzi od jednego z najbardziej doświadczonych kowali, posiada wypukłą ostrą krawędź tnącą, jest wypolerowana i gotowa do użycia.

 

Siekiera turystyczna Hultafors

Jest to najmniejszy produkt odpowiedni do uprawiania turystyki pieszej w górach lub w lesie. Jest elastyczna i łatwa w użyciu, idealnie nadaje się do wykonywania różnych zadań w pobliżu obozu, takich jak rąbanie drewna. Dzięki krótkiej rączce i niewielkiej wadze łatwo można zapakować siekierę turystyczną w tylną kieszeń plecaka lub przymocować do paska. Taka siekiera jest poszukiwana wśród tych, którzy lubią spędzać czas przy ognisku.

 

Toporki Zombie

Toporki Zombie mogą być skuteczne w wycinaniu drzewa na ogień lub zbudowania chaty w lesie. Toporek jest łatwy w obsłudze, chociaż wymaga od właściciela dobrej sprawności fizycznej. Można go znaleźć u ogrodników, jak również w domach wiejskich. Toporki mają różne kształty i wzory. Są to elementy jednoręczne przenośne o wadze kilograma i długości 40 cm, a także dwuręczne osie ważące około 4,5 kg i długości 90 cm. Ostrza mają na końcu hak, który może być przydatny w niektórych sytuacjach. Na rynku dostępne są różne rodzaje toporków Zombie wykonane z wysokiej, jakości materiału. Utrzymują dobrze swój kształt i będą służył w aktywnych grach przez długi czas. Broń ma pofałdowany uchwyt, który idealnie pasuje do dłoni, nie ślizga się nawet podczas najbardziej intensywnych czynności.

 

Toporki Morakniv

Toporki Morakniv są mniejsze i lżejsze niż konwencjonalne modele, dzięki czemu można je łatwo umieścić w plecaku. Są one bardzo przydatne na polowaniu, łowieniu ryb i biwakowaniu. Na przykład długość modelu Mora Camping Axe do końcówki uchwytu wynosi tylko 32,2 cm, a toporek waży tylko pół kilograma. Długość krawędzi tnącej wynosi 11,5 cm, co wystarcza do przecięcia gałęzi i kłód. Toporki survivalowe i turystyczne wykonane są z wytrzymałej stali, która jest w stanie wytrzymać bardzo intensywne obciążenia. Jego powierzchnia jest pokryta stalą borową, co zapewnia dodatkową odporność na korozję, a jednocześnie ciemne zabarwienie metalu. Toporek wykonany jest z tworzywa termoplastycznego, nowoczesnego materiału syntetycznego o wysokim marginesie bezpieczeństwa i dużej trwałości. Producenci zapewnili specjalny kształt, który pomaga osiągnąć wysoką wydajność przy mniejszym wysiłku. Ponadto nie ślizga się w rękach. Ponieważ toporki turystyczne Morakniv są przeznaczone do użytku na łonie natury, są uzupełniane osłonami na ostrza, które zapobiegają kontaktowi ostrza z wodą i brudem, a także zapewniają bezpieczeństwo podczas transportu.