ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166258
kod:C41PBK5
Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 Black FRN Plain
Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 Black FRN Plain Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 Black FRN Plain Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 Black FRN Plain
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.98
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 Black FRN Plain (C41PBK5)

najwyższej próby nóż codziennego użytku

559

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
C41PBK5
długość ostrza :
75 mm
długość całkowita :
177 mm
waga produktu :
71 g
materiał rękojeści :
zytel-frn (tworzywo)
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
back lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
S35VN
typ noża :
składany
typ głowni :
drop point
Nóż Spyderco C41PBK5 Native 5 to najnowsza odsłona jednego z najbardziej popularnych modeli tego amerykańskiego producenta.

Oferowany nóż jest już piątą generacją modelu, którego historia sięga 1997 roku. Wtedy bowiem model Native został wprowadzony do oferty z numerem porządkowym C41.

Głownia w modelu Spyderco Native 5 została wykonana
z nowoczesnej, nierdzewnej stali S35VN, która swoimi parametrami przewyższa większość popularnych materiałów na klingi. Jest ona zbliżona do popularnej S30V, jednak zawiera dodatkowo niob oraz większą ilość węglików wanadu
i chromu
. Stal ta jest w bardzo wysokim stopniu nierdzewna,
a hartowanie na dość wysoką twardość sprawia, że nóż bardzo długo trzyma ostrość roboczą. Dzięki temu, nie ma potrzeby częstego ostrzenia, co jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze noża EDC – codziennego użytku.

Aby uwydatnić walory jakościowe stali, zostały one połączone
z bardzo użytkowym kształtem głowni – drop point oraz wydajnym pełnym płaskim szlifem. Takie zestawienie sprawia, że jest to idealny nóż do codziennych lekkich prac, w których najważniejsze są łatwość i płynność cięcia.

Na grzbiecie głowni, praktycznie na całej długości znajduje się lekkie fałszywe ostrze. Aby zapewnić wygodę otwierania noża jedną ręką, został zastosowany klasyczny otwór w głowni – spyderhole. Jest to klasyczny patent firmy Spyderco, którego sensowność potwierdziły tysiące zadowolonych klientów na całym świecie. Na grzbiecie znajduje się również rampa pod kciuk, na której możemy oprzeć palec podczas pracy. U nasady głowni został zaprojektowany choil, czyli łukowate wycięcie, które pozwala na wygodne oparcie palca wskazującego podczas precyzyjnej pracy ostrzem.

Rękojeść modelu Spyderco Native 5 została wykonana z dwóch okładzin z tworzywa FRN (nylon wzmocniony włóknem szklanym), które charakteryzuje się dużą wytrzymałością przy zachowaniu bardzo niewielkiej wagi. Jest ono formowane metodą wtryskową, co umożliwia utworzenie charakterystycznej chropowatej faktury powierzchni. Dzięki temu, nóż nie ślizga się w dłoni, nawet kiedy ta jest mokra lub brudna. Profil rękojeści został zaprojektowany tak, że przy wykorzystaniu choila wszystkie palce pewnie zamykają się na nożu. Wyraźne podcięcia pod palce sprzyjają wygodnej pracy.

Pomiędzy okładzinami została umieszczona blokada – back lock. Jest to mechanizm dość prosty i bardzo niezawodny.
Do zwolnienia blokady wystarczy wcisnąć dźwignię znajdującą się na grzbiecie rękojeści. Doświadczony użytkownik jest w stanie bez większego problemu wykonać tą czynność za pomocą jednej ręki.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy profilowany, stalowy klips. Jest on czteropozycyjny, co oznacza, że możemy zamocować go na cztery różne sposoby. W tylnej części chwytu znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Całość konstrukcji została skręcona za pomocą śrub typu torx.
Model Native jako jeden z niewielu jest w całości produkowany w Stanach Zjednoczonych.

Nóż otrzymujemy wraz z drukowanym certyfikatem jakości. Całość zapakowana jest w kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł