ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262156839
kod:C28SYL2
Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN
Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.96
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN (C28SYL2)

najwyższej próby nóż codziennego użytku

419

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
C28SYL2
długość ostrza :
57 mm
długość całkowita :
141 mm
waga produktu :
34 g
materiał rękojeści :
zytel-nfr (tworzywo)
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
back lock
rodzaj ostrza :
serrated
gatunek stali ostrza :
H-1
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN to wyspecjalizowana wersja niedużego lecz bardzo popularnego modelu noża składanego.

Seria Dragonfly należy do grupy niewielkich noży EDC codziennego użytku, które z powodzeniem sprostają trudom zwykłej pracy. Model Salt został stworzony na potrzeby osób, które na co dzień stykają się ze środowiskiem wodnym a co za tym idzie stal jest bardzo podatna na powstawanie korozji.

Głownia modelu Spyderco C28SYL2 Dragonfly 2 Salt SER Yellow FRN została wykonana ze specjalistycznej stali nierdzewnej H1. Podstawowa różnica wpływająca na parametry użytkowe to zastąpienie węgla przez azot w składzie chemicznym stali. Dzięki temu nawet podczas długotrwałego przebywania
w wilgotnym lub mokrym środowisku nie powstaną niechciane rdzawe naloty. Głownia posiada długość 57 milimetrów,wysoki, wklęsły szlif oraz krawędź tnącą w całości ząbkowaną. Takie połączenie powoduje, że nóż świetnie tnie nie tylko materiały spożywcze ale również liny, sznurki czy taśmy. Dużą zaletą ząbków jest również fakt, że nie trzeba ich zbyt często ostrzyć.

Do otwierania noża za pomocą jednej ręki służy okrągły otwór Spyderhole. Jest to rozwiązanie opatentowane przez firmę Spyderco i stosowane w zdecydowanej większości noży składanych. Średnica otworu w modelu Dragonfly wynosi 11 milimetrów. U nasady głowni zarówno na grzbiecie jak i od spodu znajdują się poprzeczne nacięcia (jimping) poprawiające wygodę podczas opierania na nich palców podczas pracy. 

Rękojeść modelu Spyderco Dragonfly to prosta i wytrzymała konstrukcja składająca się z dwóch kawałków tworzywa sztucznego FRN (włókno szklane wzmocnione nylonem). Materiał ten, formowany metodą wtryskową, został zabarwiony na jaskrawo żółty kolor. Dzięki temu istnieje bardzo niewielkie ryzyko zgubienia noża w trawie czy w wodzie. Jest on bardzo dobrze widoczny praktycznie w każdych warunkach. Faktura okładzin jest chropowata i zapobiega przypadkowemu ślizganiu się noża podczas pracy. W przedniej części chwytu znajduje się choil czyli łukowate wcięcie, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas bardziej precyzyjnych prac kiedy zależy nam na dokładnym operowaniu ostrzem lub czubkiem. W rękojeści znajduje się blokada – back lock wraz
z wcięciem Boye Detent zapobiegającym przed przypadkowym zwolnieniem. Do wygodnego przenoszenia noża w kieszeni służy druciany klips montowany za pomocą jednej śruby typu torx. Klips ten jest przekładany lewo / prawo.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł