ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262160751
kod:C189PBK
Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge
PROMOCJA
Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.93
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge (C189PBK)

najwyższej próby nóż codziennego użytku

169 379

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
C189PBK
długość ostrza :
53 mm
długość całkowita :
129 mm
waga produktu :
28 g
materiał rękojeści :
zytel-frn (tworzywo)
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
slip joint
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
N690
typ noża :
składany
typ głowni :
sheepfoot
Nóż Spyderco C189PBK Roadie Black FRN Plainedge to niewielki nóż składany stworzony na potrzeby użytkowników, którzy mieszkają w krajach, gdzie zakazane są noże
z blokowaną, jednoręcznie otwieraną głownią.

W istocie, Roadie jest wysoko rozwiniętym scyzorykiem, który jest bardziej praktyczny i przyjazny dla użytkownika niż jego szwajcarscy odpowiednicy. Najbardziej wyróżniającym się charakterystycznym elementem głowni jest "Double-Dent" – czyli para symetrycznych dołeczków, które służą do wygodnego otwarcia. Jest to rozwiązanie znacznie lepsze od tradycyjnego wcięcia pod paznokieć ponieważ nie zbierają brudu lub innych zanieczyszczeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych scyzoryków Spyderco Roadie posiada również subtelny choil, który zwiększa kontrolę nad nożem podczas pracy i działa jako zabezpieczenie przed przypadkowym zamknięciem.

Roadie posiada głownię w kształcie sheepfoot wykonane ze stali N690Co pochodzącej z niemieckiej huty Böhler-Uddeholm. Jest to materiał wysokiej jakości, który w swoim składzie posiada dodatki kobaltu, molibdenu i wanadu. Szeroki profil ostrza z pełnym płaskim szlifem tworzy niesamowitą geometrię krawędzi tnącej, która dodatkowo została naostrzona do poziomu płynnego cięcia kartki papieru. W głowni znajduje się również otwór, charakterystyczny dla firmy Spyderco.
Nie służy on do jednoręcznego otwierania ale nawiązuje
w bezpośredni sposób do tradycji noży Spyderco. Na grzbiecie znajdują się nacięcia, które tworzą wygodną rampę pod kciuk.
Rękojeść modelu Spyderco Roadie została wykonana z tworzywa sztucznego FRN – nylonu zbrojonego włóknem szklanym.

Powierzchnia okładzin została precyzyjnie wypolerowana nadając całemu nożowi bardzo subtelny i wyrazisty charakter. Na środku okładek znajduje się charakterystyczne logo firmy Spyderco. Pomiędzy okładzinami znajduje się również mechanizm podtrzymujący otwartą głownię. Jego konstrukcja jest zbliżona do slipjointów - znanych chociażby ze szwajcarskich scyzoryków. W przeciwieństwie do tradycyjnych slipjoint-ów, ostrze Roadie jest utrzymywane w pozycji otwartej przez ulepszony mechanizm łączenia ząbka blokady z głownią. Podstawową różnicą jest długość ramienia dźwigni, która w tym przypadku sięga całej długości noża. W tylnej części noża znajduje się otwór do przewleczenia linki zabezpieczającej lub kółka do kluczy.

Dzięki wszystkim powyższym cechom Spyderco Roadie idealnie sprawdzi się jako niewielki nóż EDC – codziennego użytku, również tam, gdzie prawo jest restrykcyjne i zabrania posiadania noży z blokadą.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł