ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5907461668075
kod:C11PSBBK
Nóż Spyderco C11PSBBK Delica Black Blade Combo
Nóż Spyderco C11PSBBK Delica Black Blade Combo Nóż Spyderco C11PSBBK Delica Black Blade Combo Nóż Spyderco C11PSBBK Delica Black Blade Combo
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.87
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Nóż Spyderco C11PSBBK Delica Black Blade Combo (C11PSBBK)

najwyższej próby nóż codziennego użytku

509

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
C11PSBBK
długość ostrza :
76 mm
długość całkowita :
181 mm
waga produktu :
71 g
materiał rękojeści :
zytel-frn (tworzywo)
przeznaczenie :
EDC
rodzaj blokady ostrza :
back lock
rodzaj ostrza :
combo
gatunek stali ostrza :
VG-10
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Spyderco C11PSBBK Delica to kolejna odsłona kultowego już modelu noża produkowanego nieprzerwanie od roku 1990.
Spyderco Delica od początku swojego istnienia jest jednym
z najlepiej sprzedających się noży składanych. Na przestrzeni ponad 25 lat przeszedł kilka kluczowych modyfikacji, jednak podstawowy kształt oraz rozmiary pozostały niezmienione.

Głownia modelu Delica posiada długość trzech cali (7,6 cm), czyli tyle, ile większość użytkowników uważa za optimum na miejskie, codzienne EDC. Grubość na poziomie 2,5 milimetra gwarantuje wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej geometrii wpływającej na właściwości tnące.

Materiał z jakiego została wykonana głownia to nierdzewna stal stopowa VG-10. Charakteryzuje się ona dobrym trzymaniem ostrości roboczej, wysoką odpornością na korozję. Dodatkowo nie jest podatna na wykruszenia i nie stwarza wielkich problemów podczas procesu ostrzenia. VG-10 jest stalą produkowaną w Japonii, a jej parametry są porównywalne
z innymi dobrymi materiałami na głównie, takimi jak 154CM czy 440C.

Delica posiada charakterystyczny kształt clip point oraz ostrze częściowo ząbkowane (tak zwane combo). Dzięki temu nóż jest bardzo uniwersalny, ponieważ pozwala na szerszy zakres prac:
  • częścią ząbkowaną z powodzeniem przetniemy liny, materiały włókniste czy sznurki,
  • część płaską (plain) bez problemu wykorzystamy do codziennych prac z materiałami spożywczymi.
W tym modelu głownia posiada szlif częściowy płaski, który wpływa na wytrzymałość klingi oraz czubka. Do otwierania głowni jedną ręką zastosowano otwór o średnicy 13 mm (spyderhole). Jest to rozwiązanie charakterystyczne dla firmy Spyderco i stosowane w każdym modelu. Głownia
w opisywanym modelu posiada czarną powłokę, która dodatkowo zabezpiecza przed korozją i nadaje specyficznego, taktycznego wyglądu. Na grzbiecie, tuż za otworem spyderhole znajduje się rampa pod kciuk.

Rękojeść modelu Spyderco Delica to sprawdzone rozwiązanie będące efektem wielu modyfikacji na przestrzeni lat. Konstrukcja opiera się o stalowe linersy, do których zostały przykręcone okładziny z tworzywa FRN (Nylon Filled Rezin), czyli żywicy z zatopionymi mikrowłóknami nylonowymi. Linersy posiadają otwory odciążające, które powodują obniżenie wagi przy jednoczesnym możliwie największym zachowaniu sztywności. Okładziny są uniwersalnie wyprofilowane, zapewniając neutralny i bardzo pewny chwyt dla każdego. Ich faktura w postaci charakterystycznych wypustek gwarantuje, że dłoń nie będzie się ślizgać podczas pracy narzędziem.
Głownia w pozycji otwartej blokowana jest za pomocą blokady back-lock, która została dodatkowo wyposażona we wcięcie Boye Detent zabezpieczające przed przypadkowym odbezpieczeniem. Obsługa blokady jest prosta i intuicyjna zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Do okładzin został przykręcony stalowy klips z możliwością ustawienia go
w czterech pozycjach. W tylnej części mamy do dyspozycji otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Całość konstrukcji noża została skręcona za pomocą śrub typu torx.

Nóż otrzymujemy zapakowany w kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł