ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262149497
kod:5.0915
nóż ELITE FORCE EF115
nóż ELITE FORCE EF115 nóż ELITE FORCE EF115 nóż ELITE FORCE EF115
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.95
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż ELITE FORCE EF115 (5.0915)

lekki i poręczny nóż do codziennego użytku

566

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
5.0915
długość ostrza :
62 mm
długość całkowita :
154 mm
waga produktu :
91 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
liner lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
420
typ noża :
składaney
typ głowni :
wharncliff
Nóż ELITE FORCE EF115 to średniej wielkości folder taktyczny, który świetnie sprawdzi się jako nóż EDC (codziennego użytku)

EF115 to nóż składany, którego okładziny rękojeści zostały wykonane z materiału G-10, jest to ciśnieniowo prasowane włókno szklane z żywicą fenolową. Jest to materiał odporny na wysoką i niską temperaturę, kleje, smary i zdecydowaną większość środków z jakimi możemy mieć styczność. Śmiało można powiedzieć, że jest to materiał niezniszczalny podczas normalnego użytkowania. Tworzywo G-10 posiada również lekko chropowatą fakturę co ma niebagatelny wpływ na komfort trzymania noża – nawet kiedy dłoń jest mokra lub brudna. Konstrukcja rękojeści została wzmocniona przez zastosowanie pełnych, stalowych linersów, z których jeden pełni rolę mechanizmu blokującego głownię w pozycji otwartej. Linner lock, bo o tej blokadzie piszemy, został wyprofilowany tak, aby dostęp do niego był łatwy i intuicyjny. Dzieki temu Elite Force EF115 to również nóż taktyczny, którego obsługa powinna być jak najłatwiejsza w każdej sytuacji awaryjnej. Do okładki rękojeści za pomocą dwóch śrub został przykręcony jednopozycyjny klips umożliwiający przenoszenie noża w kieszeni w pozycji tip down (czubkiem do dołu). Klips należy do kategorii deep carry to znaczy, że dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu pozwala na bardzo dyskretne przenoszenie noża, który praktycznie całkowicie chowa się
w kieszeni. 

Sama rękojeść została oczywiście odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu pomimo niewielkich rozmiarów zapewnia pełny chwyt wszystkimi czterema palcami. W tylnej części noża znajduje się otwór służący do przewleczenia linki zabezpieczającej (np. z paracordu). 

Konstrukcja noża jest otwarta to znaczy, że obie okładki są połączone za pomocą śrub wkręconych w tuleje dystansowe. Takie rozwiązanie gwarantuje łatwość czyszczenia, do którego w większości przypadków wystarcza bieżąca woda.

Głownia noża posiada charakterystyczny kształt nazwany przez specjalistów wharncliffe. Takie rozwiązanie determinuje bardzo dobre parametry tnące oraz dobrą przebijalność. Materiał
z jakiego została wykonana głownia to stal nierdzewna typu 420. Stal ta gwarantuje praktycznie całkowitąodporność na korozję oraz dobre trzymanie ostrości użytkowej, co jest niezbędne w nożach taktycznych. Aby zabezpieczyć nóż przed refleksami świetlnymi klinga została pokryta czarną powłoką zabezpieczającą. Do wygodnego otwarcia noża służy obustronny kołek, który bez problemu może być obsługiwany zarówno przez osoby prawo jak i leworęczne. Został on odpowiednio sfazowany i wyprofilowany tak aby nie kaleczył palców podczas wielokrotnego używania. Na grzbiecie głowni, mniej więcej w jej środkowej części znajdują się nacięcia, które stanowią wygodne oparcie dla kciuka podczas pracy.

Nóż Elite Force EF115 otrzymujemy w estetycznym, tekturowym pudełku producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł