ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262149442
kod:5.0910
nóż ELITE FORCE EF110
nóż ELITE FORCE EF110 nóż ELITE FORCE EF110 nóż ELITE FORCE EF110
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.91
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż ELITE FORCE EF110 (5.0910)

lekki i poręczny nóż do codziennego użytku

59

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
5.0910
długość ostrza :
91 mm
długość całkowita :
209 mm
waga produktu :
122 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
liner lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
420
typ noża :
składany
typ głowni :
drop point
Nóż ELITE FORCE EF110 to świetnie zaprojektowany, niedrogi składany nóż EDC – codziennego użytku.

Długa głownia modelu Elite Force EF 110 posiada kształt drop point, który jest jednym z najbardziej użytkowych profili dla noży EDC – codziennego użytku. Klinga posiada długość aż 91 milimetrów, dzięki czemu sprawdzi się praktycznie w każdej czynności dnia codziennego. Materiał, z którego została wykonana to wytrzymała stal nierdzewna 420. Gwarantuje ona dobre trzymanie ostrości, szybkie ostrzenie oraz całkowitą odporność na korozję. Są to cechy bardzo ważne w użytkowym nożu. Za dobre parametry tnące odpowiada optymalnie dobrany szlif, który w tym modelu jest wklęsły i sięga na wysokość ok. 2/3 wysokości głowni. Dodatkowo nóż posiada fałszywe ostrze, które poprawia estetykę oraz gwarantuje dobrą przebijalność. Głownię możemy otworzyć na dwa sposoby. Za pomocą obustronnego kołka lub poprzez naciśnięcie dźwigni flippera znajdującego się na grzbiecie noża. Oba rozwiązania są dostępne zarówno dla osób prawo jak
i leworęcznych. Flipper w pozycji otwartej pełni dodatkowo rolę jelca i zabezpiecza dłoń przed zsunięciem się na ostrze.
Rękojeść noża Elite Force EF110 została wykonana na szkielecie ze stalowych linersów, z których jeden pełni rolę mechanizmu blokującego – liner lock. Do wzmocnień zostały przykręcone okładziny z bardzo wytrzymałego tworzywa G-10. Zastosowanie tak dobrego materiału jest rzadkością w tej półce cenowej, co jedynie pozytywnie świadczy o klasie tego noża. Zarówno grubość jak i kształt okładzin został dobrany tak, aby zagwarantować maksimum wygody przy jednoczesnym utrzymaniu sensownej masy i wymiarów. Rękojeść posiada wyraźne podcięcie na palec wskazujący dzięki czemu nóż pewnie leży w dłoni podczas pracy. Faktura okładzin została dobrana tak, aby była przyjemna w dotyku, ale jednocześnie gwarantowała pewny chwyt nawet mokrą dłonią. Do rękojeści za pomocą śrub torx został przykręcony jedno pozycyjny klips. Został on odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu należy do grupy deep carry – pozwala na bardzo dyskretne przenoszenie noża w spodniach. (nóż praktycznie nie wystaje ponad kieszeń). Dodatkowym atutem tego modelu jest otwór na linkę zabezpieczającą umieszczony w tylnej części noża.
Całość konstrukcji została bardzo dokładnie spasowana
i wykończona. Wszystkie elementy pasują do siebie stylistycznie oraz użytkowo, co jest cechą coraz rzadszą w nowych konstrukcjach nożowych.

Nóż otrzymujemy zapakowany w nieduże, solidne kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł