ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:4000844503206
kod:5.0904
nóż ELITE FORCE EF103
nóż ELITE FORCE EF103 nóż ELITE FORCE EF103
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.99
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż ELITE FORCE EF103 (5.0904)

lekki i poręczny nóż do codziennego użytku

29,99

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
5.0904
długość ostrza :
70 mm
długość całkowita :
165 mm
waga produktu :
73 g
materiał rękojeści :
aluminium
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
liner lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
420
typ noża :
składany
typ głowni :
drop point
Nóż Elite Force EF103 to średniej wielkości taktyczny nóż składany, który dzięki niewielkim rozmiarom idealnie sprawdzi się w roli lekkiego noża EDC lub jako uzupełnienie dla dużego noża terenowego.

Głownia modelu Elite Force EF103 to synonim użyteczności ulokowany w kompaktowych rozmiarach. Kształt typu drop point został zaprojektowany tak aby zagwarantować maksimum użyteczności przy zagospodarowaniu możliwie najmniejszej przestrzeni. Głownia posiadadługość 70 milimetrów, z czego praktycznie 100% stanowi użytkowa krawędź tnąca.
Nie znajdziemy tutaj zbędnych ricasso, czy zajmujących miejsce rozwiązań typu choil. Dzięki temu, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów jesteśmy w stanie wykonać zdecydowaną większość czynności jakim powinien sprostać dobrze zaprojektowany nóż EDC.

Głownia została wykonana z nierdzewnej stali typu 420, która ze względu na swoje optymalne parametry przyzwoicie trzyma ostrość roboczą, łatwo się ostrzy a dodatkowo zapewnia praktycznie całkowitą nierdzewność. Za płynność cięcia odpowiada użyteczny szlif częściowy wklęsły, natomiast dobre parametry przebijalności gwarantuje wyraźne fałszywe ostrze umieszczone na grzbiecie. Całość została poktyta czarną powłoką, która zabezpiecza przed refleksami świetlnymi oraz dodatkowo zabezpiecza przez ewentualną korozją. Do wygodnego otwarcia noża jedną ręką służy obustronny, symetryczny kołek. Jego obsługa nie sprawi problemu zarówno osobom prawo jak i leworęcznym.
Rękojeść noża Elite Force EF103 została wykonana na bazie pełnych stalowych linersów, z których jeden pełni również rolę mechanizmu blokującego – linner lock. Stalowe wzmocnienia są bardzo solidne i gwarantują sztywność oraz niezawodność całej konstrukcji. Listek blokady został wyprofilowany tak, aby zapewnić wygodny dostęp do niego, a co za tym idzie intuicyjne i łatwe zwolnienie blokady noża.
Do stalowych linersów zostały przykręcone aluminiowe okładziny, które dodatkowo zostały wzbogacone wstawkami
z tworzywa G-10. Takie połączenie gwarantuje, że nóż trzyma się pewnie i stabilnie. Zawdzięczamy to głównie fakturze tworzywa sztucznego, które jest lekko chropowate. Rękojeść, podobnie jak ma to miejsce w sztyletach, posiada symetryczny kształt dzięki czemu chwyt jest stabilny w każdej pozycji (na przykład odwróconej).

Do przenoszenia noża w kieszeni służy czerniony, stalowy klips. Jest on jednopozycyjny i umożliwia przenoszenie noża w pozycji tip down (czubkiem do dołu). W tylnej części rękojeści znajduje się również niewielki otwór do zamocowania linki zabezpieczającej lub ozdoby z paracordu. Wszystkie elementy metalowe zostały, podobnie jak klinga, pokryte czarną powłoką nadającą nożowi taktyczny wygląd.

Nóż otrzymujemy zapakowany w tekturowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł