ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262167101
kod:29TXCCS
noż Cold Steel Voyager XLG. Clip Point Serrated Edge BD1
noż Cold Steel Voyager XLG. Clip Point Serrated Edge BD1 noż Cold Steel Voyager XLG. Clip Point Serrated Edge BD1 noż Cold Steel Voyager XLG. Clip Point Serrated Edge BD1
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.89
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Voyager XLG. Clip Point Serrated Edge BD1 (29TXCCS)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

39

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
29TXCCS
długość ostrza :
140 mm
długość całkowita :
311 mm
waga produktu :
204 g
materiał rękojeści :
grivory
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
serrated
gatunek stali ostrza :
CTS BD1
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel Voyager XL to ciekawy, użytkowy
i ponadprzeciętnie duży nóż składany charakteryzujący się wyjątkową ergonomią oraz wytrzymałością niespotykaną
w nożach konkurencji.

Głownia modelu Cold Steel Voyager XL Clip Point została wykonana z amerykańskiej stali CTS BD1. Jest to stal nierdzewna, której produkcja odbywa się w amerykańskiej hucie Carpenter. Właściwości użytkowe pozwalają na stwierdzenie, że jest to świetny materiał na nóż EDC – codziennego użytku. Podstawowe zalety to długie trzymanie ostrości roboczej, łatwość ostrzenia oraz - co nie mniej ważne – wysoka odporność na korozję. CTS BD1 jest stalą, która swoimi parametrami przewyższa między innymi popularną AUS8A czy stale typu 440. Głownia posiada użytkowy kształt clip point posiadający lekki brzuszek zakończony ostrym i agresywnym czubkiem. Krawędź tnąca w tym modelu jest w całości ząbkowanadzięki czemu świetnie sprawdza się podczas cięcia materiałów włóknistych, taśm, lin czy kartonów. Na grzbiecie znajduje się duże
i wyraźne fałszywe ostrze, które poprawia walory wizualne oraz gwarantuje dobre właściwości penetracyjne.

Długość głowni na poziomie 140 milimetrów pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich czynności, nie tylko dnia codziennego, ale również podczas wyjazdów turystycznych czy survivalu. Grubość klingi na poziomie 4 milimetrów oraz zastosowanie pełnego płaskiego szlifu to rozsądny kompromis pomiędzy wytrzymałością a właściwościami tnącymi. Voyager XL Clip Point płynnie przechodzi przez materiał cięty i się w nim nie klinuje. Krawędź tnąca jest długa i fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu.

Do jednoręcznego otwierania noża służy obustronny, symetryczny kołek z możliwością jego demontażu. Powierzchnia głowni została wykończona metodą piaskowania. Takie rozwiązanie pozwala ukryć drobne ryski i nadaje ciekawej, matowej faktury.

Rękojeść modelu Cold Steel Voyager XL Clip Point jest długa
i wygodna. Doskonały projekt oraz jakość wykonania docenią wymagający użytkownicy oraz osoby o dużych dłoniach. Konstrukcja rękojeści opiera się na pełnych stalowych linersach, do których zostały przykręcone okładziny wykonane
z tworzywa Griv-Ex™. Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na przypadkowe uszkodzenia oraz temperaturę, oleje czy smary. Kształt rękojeści został zaprojektowany tak, aby zagwarantować jak największą wygodę użytkownikom. Wyraźne podcięcia pod palce, zabezpieczenia przez zsunięciem się dłoni na ostrze lub do tyłu to podstawowe zalety.
Powierzchnia okładzin posiada charakterystyczną, antypoślizgową fakturę, która zapewnia komfort nawet podczas długotrwałej pracy.

Dużym atutem noży z serii Voyager jest zastosowanie w nich blokady głowni – Tri-Ad Lock. Jest to bardzo wytrzymały mechanizm, opatentowany przez firmę Cold Steel, który wytrzymuje wielokrotnie więcej od swoich konkurentów. Najważniejszą innowacją jest zastosowanie stalowego stop pina na miejscu styku głowni z zębem blokady. Pochłania on większość naprężeń uniemożliwiając uszkodzenie czy przypadkowe zwolnienie blokady.

Do przenoszenia noża służy stalowy, profilowany klips.
Pewnie trzyma się krawędzi kieszeni zapobiegając przed wypadnięciem. W komplecie otrzymujemy również drugi klips do zamontowania po przeciwnej stronie noża. W tylnej części rękojeści znajduje się również otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole.

Nóż otrzymujemy zapakowany w tekturowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł