ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442012689
kod:29TXCVS
noż Cold Steel Vaquero XLG. Serrated Edge BD1
noż Cold Steel Vaquero XLG. Serrated Edge BD1 noż Cold Steel Vaquero XLG. Serrated Edge BD1 noż Cold Steel Vaquero XLG. Serrated Edge BD1
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.89
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Vaquero XLG. Serrated Edge BD1 (29TXCVS)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

99

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
29TXCVS
długość ostrza :
140 mm
długość całkowita :
311 mm
waga produktu :
204 g
materiał rękojeści :
grivory
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
traid lock
rodzaj ostrza :
serrated
gatunek stali ostrza :
CTS BD1
typ noża :
składany
typ głowni :
bowie + recurve (custom)
Nóż Cold Steel Voyager Vaquero XL to bardzo ciekawy nóż składany, który charakteryzuje się finezyjnymi liniami ostrza oraz ponadprzeciętnymi rozmiarami użytkowymi.

Głownia modelu Cold Steel Voyager Extra Large Vaquero to bardzo ciekawy projekt opierający się na popularnym kształcie bowie. Został on jednak poważnie zmodyfikowany poprzez poprowadzenie ciekawej i estetycznie przyjemnej dla oka pofalowanej krawędzi tnącej, która w tym modelu jest 
w całości ząbkowana. Dodatkowo grzbiet głowni posiada ciekawe, łukowate zejście wzorowane na fałszywe ostrze. Klinga została wykonana z bardzo dobrej stali stopowej CTS BD1, która pochodzi w całości z amerykańskiej huty Carpenter. Materiał ten posiada właściwości przewyższające inne popularne stale, takie jak AUS8A czy te z rodzaju 440. Głownia posiada bardzo dużą użytkową długość na poziomie aż 14 centymetrów.Taka długość pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich czynności – od precyzyjnych prac kuchennych po cięższe prace terenowo – obozowe.

Dzięki krawędzi tnącej posiadającej wyraźny brzuch oraz tak zwaną „recurvę” (łukowaty fragment ostrza bliżej rękojeści) nóż świetnie nadaje się zarówno do pracy z mięsem, jak i do strugania drewna. Należy więc jasno stwierdzić, że uniwersalność zastosowań tego modelu jest wyjątkowa. Głownia posiada grubość na poziomie 4 milimetrów, co w połączeniu z pełnym płaskim szlifem daje świetny kompromis pomiędzy wytrzymałością a parametrami tnącymi. Powierzchnia klingi została wykończona metodą piaskowania. Takie rozwiązanie umożliwia zamaskowanie drobnych rysek powstałych podczas eksploatacji narzędzia.

Do jednoręcznego otwierania noża służy obustronny, symetryczny, stalowy kołek. Posiada on delikatne wykończenie sprawiające, że palec nie męczy się i nie boli podczas wielokrotnego otwierania.

Rękojeść modelu Cold Steel Voyager Extra Large Vaquero jest długa i wygodna. Została ona wykonana na bazie pełnych stalowych linersów, do których zostały przykręcone okładziny wykonane z tworzywa Griv-Ex™. Dobór materiału nie jest przypadkowy. Jest on formowany metodą wtryskową i pozwala na osiągnięcie optymalnej, antypoślizgowej faktury. Dzięki temu mamy zapewniony pewny i stabilny chwyt, który umożliwia nawet długotrwałą pracę narzędziem. Rękojeść została wyprofilowana tak, aby zapewnić wygodne oparcie. Służą temu podcięcia pod palce oraz wyraźne zabezpieczenia przed zsunięciem się dłoni zarówno na ostrze, jak i w tył.
Bardzo ważną zaleta jest zastosowanie blokady głowni – Tri-Ad Lock. Jest to wyjątkowo wytrzymały mechanizm, który został opatentowany przez firmę Cold Steel. Liczne testy potwierdzają, że jest ona nawet kilkukrotnie bardziej wytrzymała od rozwiązań stosowanych przez konkurencję.

Do przenoszenia noża służy stalowy klips umożliwiający zaczepienie o krawędź kieszeni. W komplecie z nożem jest również drugi, zapasowy do zamontowania po przeciwnej stronie. W tylnej części rękojeści znajduje się również otwór na linkę zabezpieczająca lub ozdobę – lanyard hole.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł