ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442013235
kod:22KFS
noż Cold Steel Tiger Claw Serrated Edge Karambit
noż Cold Steel Tiger Claw Serrated Edge Karambit noż Cold Steel Tiger Claw Serrated Edge Karambit noż Cold Steel Tiger Claw Serrated Edge Karambit
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.95
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Tiger Claw Serrated Edge Karambit (22KFS)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

599

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
22KFS
długość ostrza :
76 mm
długość całkowita :
229 mm
waga produktu :
145 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
serrated
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składany
typ głowni :
karambit
Nóż Cold Steel Tiger Claw to nowoczesny, agresywny wizualnie i świetnie wykonany nóż składany, który wzornictwem nawiązuje do charakterystycznych noży do walki typu karambit.

Karambit (zwany również kerambitem) to charakterystyczny rodzaj noża, którego cechują zakrzywione ostrze oraz rozpoznawalny otwór znajdujący się na końcu rękojeści.
Noże tego typu wywodzą się z południowo-wschodniej Azji, głównie z rejonów Indonezji, Malajów oraz Filipin. Pierwotnie służyły one jako narzędzia rolnicze a z biegiem lat ugruntowały swoją pozycję również w zakresie sztuk walki. Aktualnie nóż tego typu jest jednym z elementów bardzo popularnej gry – Counter Strike – Global Offensive.

Nóż Cold Steel Tiger Claw posiada wszystkie elementy identyfikujące go z nożami typu karambit. Sama nazwa
w dosłownym tłumaczeniu oznacza pazur tygrysa.
Głownia tego modelu posiada charakterystyczny zakrzywiony kształt – przypominający szpon drapieżnego ptaka lub wspomniany wcześniej pazur tygrysi. Jej agresywny kształt pozwala na zadawanie mocnych i głębokich cięć.
Ostry i szpiczasty czubek bez problemu przebija wszelkiego rodzaju materiały, które napotka. Materiał z jakiego została wykonana klinga to wyjątkowo dobra stal CTS XHP. Powstała ona w technologii spiekania proszków i w całości została wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych. Jej parametry pozwalają na wybitnie długie trzymanie ostrości roboczej przy jednoczesnym zachowaniu odporności na zniszczenia
i wykruszenia. Warto również pamiętać, że jest to stal nierdzewna, co zawdzięczamy dużej ilości chromu w składzie chemicznym.

Głownia posiada grubość 3,5 milimetra dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymała nawet na lekkie nadużycia. Krawędź tnąca w tym modelu jest w całości ząbkowana (serrated) dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas cięcia lin, kartonów, taśm nylonowych oraz innych włóknistych materiałów. Dodatkową zaletą zębów jest brak potrzeby ich częstego ostrzenia.
Do otwierania noża za pomocą jednej ręko służy dysk (thumb plate) - rozwiązanie wymyślone przez popularnego knifemakera Andrewa Demko. Dysk ten jest przykręcony do grzbietu głowni
i jest symetryczny dzięki czemu jego obsługa nie stanowi problemu dla osób leworęcznych. Dodatkową zaletą ego rozwiązania jest możliwość użycia go – podobnie jak Wave – czyli do szybkiego otwarcia już w momencie wyjmowania noża
z kieszeni.

Rękojeść modelu Cold Steel Tiger Claw posiada długość aż 16 centymetrów. Dzięki temu nóż możemy wygodnie chwycić nawet w grubej rękawicy roboczej. Materiał z jakiego zostały wykonane okładziny to G-10 czyli laminatu epoksydowego wzmacnianego włóknem szklanym. Jego wytrzymałość jest
w zupełności wystarczająca aby nie stosować dodatkowych, obciążających stalowych wkładek.

Blokada, która utrzymuje głownię w pozycji otwartej to Tri-Ad Lock. Jest to mechanizm wymyślony i opatentowany przez firmę Cold Steel. Zasada działania jest podobna do popularnego back locka – jednak wytrzymałość jest od niego zdecydowanie większa.

Za wygodę chwytu odpowiada chropowata, antypoślizgowa faktura oraz wyraźne podcięcie pod palec wskazujący. W tylnej części znajduje się duży, stalowy otwór do przełożenia palca.
Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy klips
z możliwością przełożenia go na drugą stronę (klips dwu pozycyjny).

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł