ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166784
kod:21TCTXL
nóż Cold Steel Talwar Plain Edge 5,5" XHP
nóż Cold Steel Talwar Plain Edge 5,5" XHP nóż Cold Steel Talwar Plain Edge 5,5" XHP nóż Cold Steel Talwar Plain Edge 5,5" XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.85
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Talwar Plain Edge 5,5" XHP (21TCTXL)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

54

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
21TCTXL
długość ostrza :
140 mm
długość całkowita :
324 mm
waga produktu :
238 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składane
typ głowni :
drop point (custom)
Nóż Cold Steel Talwar to ciekawy i nowoczesny nóż składany, który swoją stylistyką nawiązuje do charakterystycznego miecza występującego na terenach bliskiego wschodu.

Głownia modelu Cold Steel Talwar została wykonana
z nowoczesnej stali proszkowej CTS XHP. Technologia powstawania tego materiału została opracowana w amerykańskiej hucie Carpenter, gdzie została również wykonana. Stal CTS XHP opiera się o proces spiekania proszków co w konsekwencji pozwala na osiągnięcie lepszych efektów niż w przypadku tradycyjnej stali stopowej. Stal ta bardzo długo trzyma ostrość roboczą a dzięki dużej ilości chromu w składzie chemicznym jest również uznawana za nierdzewną.
Krawędź tnąca została fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu więc nóż jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka!

Głownia posiada użytkową długość 5,5” (15,75 centymetrów) oraz grubość na poziomie 4 milimetrów. Dzięki zastosowaniu pełnego płaskiego szlifu nóż ma świetne parametry tnące
i idealnie nadaje się do codziennej pracy. Długa, łukowata krawędź tnąca sprzyja pracom kuchennym takim jak porcjowanie mięsa, krojenie na desce czy szatkowanie. Niezwykle ostry i agresywny czubek sprzyja również dobrym właściwościom związanym z penetracją. Do jednoręcznego otwierania noża służy dysk (thumb plate) umieszczony na grzbiecie głowni. Jest on symetryczny więc z jego obsługą nie będą miały problemu również osoby leworęczne.

Ciekawym rozwiązaniem jet również możliwość wykorzystania go tak jak system Wave. Dokładniej rzecz ujmując podczas wyjmowania noża z kieszeni wspomniany dysk może zaczepić się o jej krawędź powodując automatyczne otwarcie się noża. Dodatkowo dysk może pełnić rolę rampy pod kciuk, na której oprzemy palec podczas pracy.

Rękojeść modelu Cold Steel Talwar została wykonana z Dwóch solidnych kawałków tworzywa G-10 (żywica epoksydowa wzmacniana włóknem szklanym). Okładziny posiadają charakterystyczny, zakrzywiony kształt, który nadaje całemu projektowi spójnego charakteru. Tworzywo sztuczne jest wytrzymałe, sztywne i nie istnieje możliwość jego przypadkowego zniszczenia. Profil rękojeści został zaprojektowany z dbałością o szczegóły i wygodę użytkownika. Istotnymi udogodnieniami są wyraźne podcięcia pod palce poprawiające chwyt oraz wyraźne nacięcia na grzbiecie pełniące rolę rampy pod kciuk. Faktura rękojeści jest szorstka co gwarantuje stabilny chwyt nawet gdy dłoń jest mokra.
Niebywale dużą zaletą jest mechanizm blokujący głownię
w pozycji otwartej – Tri-Ad Lock. Jest to blokada opatentowana przez firmę Cold Steel, która gwarantuje wyjątkową wytrzymałość nieporównywalną z żadnym innym mechanizmem. Najistotniejszą rolę pełni w niej stop pin umieszczony pomiędzy miejscem styku głowni i zęba blokady. Przejmuje on znaczną część naprężeń poważnie zwiększając odporność na złożenie.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy, profilowany klips. W komplecie otrzymujemy również zapasowy do zamontowania po drugiej stronie.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł