ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166883
kod:38CKJ1
noż Cold Steel SRK VG-1
noż Cold Steel SRK VG-1 noż Cold Steel SRK VG-1 noż Cold Steel SRK VG-1
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.97
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel SRK VG-1 (38CKJ1)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

119

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
38CKJ1
długość ostrza :
154 mm
długość całkowita :
273 mm
waga produktu :
232 g
materiał rękojeści :
kraton
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
VG-1
typ noża :
z głownią stałą
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel SRK VG-1 to nowa wersja jednego z najpopularniejszych noży z głownią stałą, które przez lata zbudowały sobie wyjątkowo mocną pozycję na rynku.

Nazwę noża SRK możemy rozszyfrować jako Survival Rescue Knife czyli nóż survivalowo – ratowniczy. W praktyce możemy jednoznacznie stwierdzić, że model ten idealnie nadaje się niemal do każdego zastosowania. Począwszy od profesjonalnych zadań ratowniczych przez pracę w środowisku leśnym i obozowym na zaawansowanych działaniach operatorów jednostek militarnych kończąc. Wysoką jakość oraz użyteczność noża Cold Steel SRK docenili również operatorzy
z elitarnego oddziału Navy SEALs (popularne komando foki), dla których nóż ten został przydzielony.

Głownia modelu Cold Steel SRK została wykonana
z wysokowęglowej, japońskiej stali VG-1, która swoimi parametrami zdecydowanie przewyższa stosowaną wcześniej AUS8A. VG-1 jest materiałem o właściwościach przewyższających podobne, dobre stale takie jak 440C, VG-10 czy ATS34. Dzięki profesjonalnej i powtarzalnej obróbce cieplnej (proces hartowania) nóż bardzo długo trzyma ostrość użytkową dzięki czemu nawet podczas dłuższej podróży w teren nie będzie potrzeby jego ostrzenia. Dużą zaletą jest nierdzewność, która jest wynikiem zastosowania odpowiedniej ilości chromu
w składzie chemicznym stali (powyżej 13%). Dzięki temu nie istnieje nieustanna potrzeba dbania o nasze narzędzie podczas podróży.

Głownia posiada długość 154 milimetrów (6 cali) oraz grubość na poziomie 5 milimetrów co sprawia, że Cold Steel SRK jest zarówno praktyczny jak i wytrzymały. Kształt clip point oraz wyraźne fałszywe ostrze nadają całemu projektowi nie tylko niezaprzeczalnych walorów wizualnych ale również poprawiają zdolności penetracyjne noża. Dobre parametry tnące są zagwarantowane poprzez zastosowanie dość wysokiego szlifu płaskiego. U nasady głowni znajduje się ricasso czyli fragment nienaostrzonej części klingi, tuż przed ostrzem, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas precyzyjnych prac.
Cała głownia została pokryta czarną powłoką Tuff-Ex™ , która zabezpiecza dodatkowo przed korozją i nadaje ciekawego, taktycznego wyglądu.

Rękojeść modelu Cold Steel SRK została wykonana z tworzywa sztucznego o nazwie Kraton. Jest to materiał gumopodobny
o bardzo dobrych właściwościach antypoślizgowych oraz
o dużej odporności na czynniki zewnętrzne. Jego powierzchnia posiada charakterystyczne wypustki, które zapobiegają ślizganiu się dłoni podczas pracy. Liczne testy udowodniły, że nóż trzyma się pewnie również wtedy gdy dłoń jest mokra lub brudna. Profil rękojeści jest dość uniwersalny i zapewnia optymalny chwyt zdecydowanej większości użytkowników.
W przedniej części znajduje się wyprofilowany jelec, który zabezpiecza dłoń przed zsunięciem się na ostrze. W tylnej części znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą lanyard hole.
W komplecie z nożem otrzymujemy profesjonalną pochewkę wykonaną z tworzywa Secure-ex. Jest to świetny materiał
o właściwościach zbliżonych do kydeksu. Pochewka jest sztywna i solidnie trzyma nóż, który bez obawy możemy przenosić również rękojeścią do dołu. W zestawie znajduje się szlufka do zawieszenia noża na pasie, która posiada regulowaną wysokość. Pochewka posiada liczne otwory, które pozwalają zastosowanie wielu innych sposobów montażu – w zależności od preferencji użytkownika.

Cold Steel SRK to prawdziwy twardziel. Zawodnik wagi ciężkiej, któremu nie straszne jest rąbanie, batonowanie czy wszelkie inne prace terenowo – survivalowe. Szukając najlepszego noża na lata wybierz sprawdzony wzór – Cold Steel SRK!

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł