ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262111661
kod:38CSM
nóż Cold Steel SRK San Mai III
nóż Cold Steel SRK San Mai III nóż Cold Steel SRK San Mai III nóż Cold Steel SRK San Mai III
wyślij zapytanie
średnia ocena: 5.00
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel SRK San Mai III (38CSM)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

109

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
38CSM
długość ostrza :
152 mm
długość całkowita :
273 mm
waga produktu :
230 g
materiał rękojeści :
kraton
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
laminat VG-1 San Mai III
typ noża :
z stałą głownią
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel SRK San Mai III to ekstremalnie wytrzymały nóż z głownią stałą, który sprosta niemalże każdemu zadaniu, jakie mu postawimy.

SRK to skrót od Survival Rescue Knife, co w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza nóż survivalowo – ratowniczy. Nazwa w bezpośredni sposób tłumaczy przeznaczenie narzędzia. SRK jest nożem praktycznie do wszystkiego – począwszy od lekkich zadań kuchenno - domowych przez lekką turystykę aż po ekstremalny survival, gdzie porządny nóż może być naszą jedyną szansą na przeżycie. Uniwersalność oraz jakość tego modelu doceniło również popularne „Komando Foki”, czyli jednostka specjalna Navy Seals, która posiadała nóż SRK na swoim wyposażeniu.

Głownia modelu Cold Steel SRK została wykonana
z nowoczesnego laminatu San Mai III. Konstrukcja ta polega na umieszczeniu w centralnej części wysokowęglowej, wysoko hartowanej stali VG-1 i zgrzaniu z nią zewnętrznych płazów ze stali nierdzewnej hartowanej do niższych wartości.
Takie połączenie daje świetne wyniki, ponieważ krawędź tnąca pozostaje bardzo długo ostra i tnie agresywnie. Zewnętrze warstwy zapewniają odporność na korozję oraz pewną elastyczność całej konstrukcji, o której nie moglibyśmy mówić
w przypadku głowni z litej, twardej stali wysokowęglowej.
Głownia posiada długość na poziomie 154 milimetrów, co gwarantuje nam, że praktycznie nie będzie zadania, którego nie wykonamy. Taka długość pozwala skutecznie rąbać, batonować oraz ciąć i kroić duże elementy. Grubość 5 milimetrów to sensowne optimum, które zapewnia bardzo dużą wytrzymałość i jednocześnie nie osłabia właściwości tnących. Dużą zaletą jest zastosowanie szlifu wklęsłego, który wpływa na płynność pracy i cięcia. Głownia posiada kształt clip point, którego bardzo wyraźnym i charakterystycznym elementem jest długie fałszywe ostrze zakończone ostrym i agresywnym czubkiem. Krawędź tnąca noża Cold Steel SRK jest fabrycznie
i profesjonalnie naostrzona do bardzo zadowalającego poziomu.

Tuż za ostrzem znajduje się ricasso, czyli fragment nie naostrzony, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas drobniejszych, precyzyjnych prac. Powierzchnia głowni została wykończona metodą satynowania, która nadaje estetyczny, lekko błyszczący kolor stali.

Rękojeść modelu Cold Steel SRK San Mai III została wykonana
w technologii full tang, co oznacza, że stalowy trzpień przechodzi przez całą długość chwytu. Takie rozwiązanie bardzo dobrze koresponduje z przeznaczeniem noża, czyli
z ciężką pracą w terenie. Dzięki temu nie musimy obawiać się zniszczenia naszego narzędzia nawet podczas bardzo ekstremalnego wykorzystania. Materiał, z jakiego została wykonana okładzina to Kraton, czyli gumopodobne tworzywo sztuczne o bardzo dobrych właściwościach antypoślizgowych. Zewnętrzna faktura posiada liczne, umieszczone blisko siebie wypustki, które zapobiegają ślizganiu się noża w dłoni. Rękojeść posiada długość 12 centymetrów, co pozwala na pewny chwyt praktycznie każdemu użytkownikowi. Centralna część posiada zgrubienie, którego celem jest jeszcze większe poprawienie komfortu pracy. Za bezpieczeństwo odpowiada jelec, który zapobiega zsunięciu się dłoni na ostrze. Warto również wspomnieć, że zakończenie rękojeści zostało wyposażone
w otwór na linkę zabezpieczającą – Lanyard Hole.

W komplecie z nożem otrzymujemy wielofunkcyjną pochewkę do przenoszenia. Została ona wykonana z tworzywa sztucznego Secure-Ex, które jest bardzo wytrzymałym materiałem odpornym na wilgoć oraz warunki atmosferyczne. Nóż w pochwie chowa się z charakterystycznym „klikiem”
i praktycznie nie możliwe jest przypadkowe jego wypadnięcie. Dużą zaletą są liczne otwory na obrzeżach, które umożliwiają użytkownikowi zaadaptowanie innych sposobów mocowania. Pochwa posiada demontowaną szlufkę do przewleczenia paska od spodni.

Nóż wraz z pochwą jest zapakowany w kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł