ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262111630
kod:13RTSM
nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III
nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.91
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III (13RTSM)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

254,50

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
13RTSM
długość ostrza :
178 mm
długość całkowita :
298 mm
waga produktu :
241 g
materiał rękojeści :
kraton
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
laminat VG-1 San Mai III
typ noża :
z stałą głownią
typ głowni :
tanto
Nóż Cold Steel Recon Tanto San Mai III to wyjątkowo skuteczny i wytrzymały nóż z głownią stałą, którego mnogość zastosowań pozwala na nazwanie go jednym z najbardziej uniwersalnych noży taktycznych na świecie.

Głownia modelu Recon Tanto została wykonana
z nowoczesnego laminatu San Mai III. Konstrukcja ta polega na umieszczeniu w centralnej części wysokowęglowej, wysoko hartowanej stali VG-1 i zgrzaniu z nią zewnętrznych płazów ze stali nierdzewnej hartowanej do niższych wartości. Takie połączenie daje świetne wyniki, ponieważ krawędź tnąca pozostaje bardzo długo ostra i tnie agresywnie. Zewnętrze warstwy zapewniają odporność na korozję oraz pewną elastyczność całej konstrukcji, o której nie moglibyśmy mówić
w przypadku głowni z litej, twardej stali wysokowęglowej. Krawędź tnąca jest fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu, więc nóż jest gotowy do użytku już w momencie wyjęcia z pudełka.

Głownia o długości 18 centymetrów i grubości 5 milimetrów pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich czynności zarówno w lesie, jak i kuchni. Bez problemu przygotujemy ulubiony posiłek, otworzymy konserwę czy naszykujemy wystarczającą ilość drewna na ognisko. Rąbanie, batonowanie czy nawet umiejętne podważanie nie stanowią większego wyzwania dla modelu Recon Tanto. Kształt głowni nawiązuje do tradycyjnych japońskich mieczy. Został on jednak zmodyfikowany na przestrzeni lat, aby aktualnie jako „American Tanto” stanowić jeden z najpopularniejszych wzorów w świecie noży. Tanto posiada kanciaste przejście krawędzi tnącej oraz bardzo mocny czubek wynikający z geometrii. Główną zaletą jest fakt, że już ok. centymetr za czubkiem nóż nabiera pełnej grubości, zwiększając przy tym wytrzymałość całej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu płaskiego szlifu otrzymujemy również nóż
o dobrych parametrach tnących.

U nasady głowni znajduje się ricasso, czyli niezaostrzony fragment głowni, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas precyzyjnej pracy ostrzem.

Rękojeść modelu Cold Steel Recon Tanto została wykonana z Kray-Ex™, czyli gumopodobnego tworzywa sztucznego. Jego faktura została dobrana optymalnie, zapewniając pewny chwyt. Liczne drobne wypustki, nacięcia oraz właściwości antypoślizgowe tworzywa gwarantują możliwość wygodnej pracy, również gdy dłoń jest mokra bądź brudna. Kray-Ex™ jest również odporny na większość substancji, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Za bezpieczeństwo naszych palców odpowiada wyprofilowany dolny jelec, który zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze. W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Rękojeść w swojej środkowej części posiada lekkie zgrubienie, które sprawia, że nóż lepiej leży w dłoni i w większym stopniu możemy panować nad nim podczas pracy.

W komplecie z nożem otrzymujemy profesjonalną pochewkę wykonaną z tworzywa Secure-ex. Jest to materiał
o właściwościach zbliżonych do kydeksu. Nóż pewnie utrzymuje się w pochewce dzięki sztywnemu spasowaniu oraz dodatkowemu zapięciu na nap. Pochwa posiada liczne otwory umożliwiające zamontowanie innych akcesoriów lub urządzeń montażowych. W zestawie znajduje się szlufka do zamontowania noża na pasie. Co ważne – jej wysokość na pochwie jest regulowana, a przypięcie noża na pasie nie wymaga jego zdejmowania.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł