ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442012559
kod:27TXLCT
nóż Cold Steel Recon I XL Tanto XHP
nóż Cold Steel Recon I XL Tanto XHP nóż Cold Steel Recon I XL Tanto XHP nóż Cold Steel Recon I XL Tanto XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.96
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Recon I XL Tanto XHP (27TXLCT)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

349

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
27TXLCT
długość ostrza :
140 mm
długość całkowita :
311 mm
waga produktu :
264 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składany
typ głowni :
tanto
Nóż Cold Steel Recon I Extra Large to ekstremalnie duży, mocny i solidny nóż składany będący przedstawicielem sprawdzonej linii noży taktycznych.

Recon 1 XL to ponadprzeciętnie duży nóż dla osób szukających nie tylko wrażeń estetycznych, ale również świetnej jakości wykonania oraz wytrzymałości godnej prawdziwego strongmana. Nóż ten należy do grupy noży taktycznych, które sprawdzą się nie tylko w boju, ale również na co dzień jako zwykłe EDC. Dzięki słusznym rozmiarom będzie to również ciekawe uzupełnienie kolekcji każdego miłośnika ostrych narzędzi.

Głownia modelu Cold Steel Recon XL Tanto posiada słuszną długość na poziomie 5,5” (prawie 14 centymetrów), dzięki czemu trudno znaleźć czynność, której nie podoła. Materiał,
z którego została wykonana, to stal proszkowa CTS XHP, która pochodzi z renomowanej amerykańskiej huty Carpenter. Jest to stal charakteryzująca się ponadprzeciętnymi właściwościami użytkowymi. Bardzo długo trzyma ostrość roboczą, gwarantując długie działanie bez potrzeby ostrzenia. Proces przywracania ostrości również nie stanowi problemu. Dużą zaletą jest nierdzewność, którą w tym przypadku zawdzięczamy głównie zawartości chromu w składzie chemicznym stali. Obiektywny test udowodnił, że CTS XHP trzyma ostrość ponad czterokrotnie dłużej niż stosowana wcześniej AUS8A!

Głownia posiada kształt tanto, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz agresywnym czubkiem. Dzięki zastosowaniu wysokiego wklęsłego szlifu oraz grubości głowni na poziomie 4 milimetrów znaleziono kompromis pomiędzy wytrzymałością a parametrami tnącymi. Dlatego praca nożem Cold Steel Recon to czysta przyjemność połączona
z niezapomnianymi wrażeniami estetycznymi. Powierzchnia klingi została pokryta w całości czarną powłoką DLC (Diamond Like Coating), której zaletami są ochrona przed korozją, refleksami świetlnymi oraz zmniejszenie współczynnika tarcia podczas pracy. Krawędź tnąca została fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu.

Do jednoręcznego przenoszenia noża w kieszeni służy obustronny, symetryczny kołek. Jest on również czerniony tak aby nie odbiegał stylistycznie od powierzchni głowni.

Rękojeść noża Cold Steel Recon XL została wykonana z dwóch naprawdę solidnych kawałków tworzywa G-10. Na podstawie wieloletnich doświadczeń stwierdzono jednoznacznie, że jest to materiał na tyle solidny, że nie są wymagane dodatkowe stalowe wzmocnienia, które zwiększałyby jedynie wagę noża.
G-10 posiada z zewnątrz chropowatą fakturę, która zabezpiecza przed ślizganiem się dłoni nawet, gdy ta jest mokra lub brudna. Rękojeść jest na tyle długa, że zapewnia swobodne ułożenie dłoni w kilku pozycjach. Realnie istnieje możliwość nawet półtoraręcznego chwytu!

Ważną zaletą serii noży Recon jest zastosowanie bardzo wytrzymałej blokady głowni – Tri-Ad Lock. Jest to mechanizm zasadą działania zbliżony to klasycznego back locka, jednak od niego znacznie mocniejszy. Głównymi różnicami są większa głębokość zapadania zęba blokady oraz umieszczenie stop pina na miejscu jej styku z klingą. Dzięki temu nóż wytrzymuje nawet kilkukrotnie większe obciążenia!

Do przenoszenia noża w kieszeni służy czerniony, stalowy klips. Producent dołączył do kompletu również drugi, zapasowy do zamontowania po drugiej stronie noża, Na zakończeniu rękojeści znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Całość konstrukcji rękojeści została skręcona za pomocą śrub typu torx.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł