ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442012429
kod:27TLCT
noż Cold Steel Recon I Tanto Plain Edge XHP
noż Cold Steel Recon I Tanto Plain Edge XHP noż Cold Steel Recon I Tanto Plain Edge XHP noż Cold Steel Recon I Tanto Plain Edge XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.88
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Recon I Tanto Plain Edge XHP (27TLCT)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

180

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
27TLCT
długość ostrza :
102 mm
długość całkowita :
241 mm
waga produktu :
150 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składany
typ głowni :
tanto
Nóż Cold Steel Recon 1 to nowoczesny i bardzo wytrzymały nóż taktyczny, który z powodzeniem może pełnić rolę profesjonalnego noża EDC – codziennego użytku.

Głownia modelu Recon 1 została wykonana z nowej, lepszej stali CTS XHP. Materiał ten różni się od poprzedniczki (AUS-8A) praktycznie w każdym aspekcie. Nowy materiał powstał metodą spiekania proszków, jest hartowany do większej twardości, przez co zapewnia dużo dłuższe trzymanie ostrości.
Dzięki zastosowaniu relatywnie dużej ilości chromu w składzie chemicznym stali jest ona również odporna na korozję podczas normalnego użytkowania. Głownia posiada charakterystyczny kształt tanto, który wywodzi się z klasycznych japońskich mieczy i noży. Posiada on wyraźne przejście kąta nachylenia krawędzi tnącej, dzięki czemu otrzymujemy mocny czubek ze świetnymi właściwościami penetracyjnymi.

Głownia posiada długość 10 centymetrów, co klasyfikuje model Recon 1 jako duży, pełnowymiarowy nóż. Aby zapewnić dobre parametry tnące, klinga posiada dość wysoki, wklęsły szlif, który wpływa na płynność cięcia i powoduje, że nóż nie klinuje się w materiale ciętym. Cała głownia została pokryta powłoką DLC (Diamond Like Coated), która charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności na zniszczenie podczas codziennej pracy.

Do otwarcia noża za pomocą jednej ręki służy obustronny kołek. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.

Rękojeść modelu Cold Steel Recon 1 to wyjątkowo wytrzymała konstrukcja składająca się jedynie z dwóch okładzin wykonanych z tworzywa G-10, pomiędzy którymi został umieszczony mechanizm blokujący. Wieloletnie doświadczenie projektantów i konstruktorów doprowadziło do konkluzji, że takie połączenie jest w zupełności wystarczające, aby stworzyć ponadprzeciętnie wytrzymały nóż taktyczny. Okładziny
z tworzywa G-10 są wystarczająco grube, aby zapewnić sztywność całej konstrukcji. Ich faktura została dobrana tak, aby nóż nie ślizgał się podczas pracy i pewnie leżał
w dłoni 
przy każdym chwycie. Profil rękojeści został ergonomicznie zaprojektowany, czego widocznymi elementami są wyraźne podcięcia pod palce zapewniające im wygodne oparcie.

Pomiędzy okładzinami znajduje się blokada Tri-Ad-Lock. Jest to mechanizm wymyślony i opatentowany przez firmę Cold Steel, który aktualnie uznawany jest za najpewniejszą blokadę na świecie. Liczne testy potwierdzają, że aspiracie do bycia najlepszym w tym zakresie są w pełni uzasadnione.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy profilowany, czerniony klips, który jest przymocowany za pomocą trzech śrub typu torx. W komplecie otrzymujemy również drugi klips do zamontowania na drugiej stronie. W tylnej części chwytu znajduje się również otwór (lanyard hole) do przewleczenia linki zabezpieczającej.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł