ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262144720
kod:27TXLT
noż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL
noż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL noż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL noż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.87
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL (27TXLT)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

269

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
27TXLT
długość ostrza :
140 mm
długość całkowita :
311 mm
waga produktu :
226 g
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
AUS8A
typ noża :
składany
typ głowni :
tanto
Nóż Cold Steel Recon 1 Tanto Point XL to ekstremalnie duży składany nóż taktyczny, będący powiększona wersją jednego
z najlepszych noży firmy Cold Steel – Recon 1 z głownią 4”

Recon 1 XL to bardzo wytrzymały nóż taktyczny, który dzięki swoim gabarytom umożliwia wykonanie praktycznie każdej czynności, zwłaszcza tych, które są niedostępne dla mniejszych odpowiedników. Nóż ten będzie również stanowił idealne uzupełnienie każdej poważnej kolekcji noży taktycznych.

Głownia w modelu Recon 1 XL została wykonana z bardzo dobrej stali nierdzewnej AUS8A. Stal ta została wyprodukowana w Japonii i stanowi uznany na świecie materiał na noże.
Dzięki optymalnym procesom obróbki cieplnej oraz odpowiedniemu składowi chemicznemu stal ta gwarantuje długie trzymanie ostrości roboczej oraz w miarę łatwe i szybkie ostrzenie na każdej podręcznej ostrzałce. 

Głownia o długości aż 14 centymetrów posiada bardzo użytkowy kształt tanto. Jej grubość na poziomie 4 milimetrów oraz wysoki wklęsły szlif determinują dużą wytrzymałość oraz świetne parametry tnące. Dzięki temu nóż płynnie tnie
i nie klinuje się w materiale ciętym. Cała głownia została pokryta czarną powłoką antyrefleksyjną Tuff-Ex, która dodatkowo zabezpiecza przed korozją. Aby wygodnie otworzyć nóż jedną ręką został on wyposażony w obustronny kołek. Dzięki temu bezproblemowo mogą go obsługiwać zarówno osoby prawo jak
i leworęczne

Rękojeść tego modelu, podobnie jak w jego mniejszych odpowiednikach, została wykonana z dwóch solidnych kawałków materiału G-10. Jest to bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne odporne na smary, kleje oraz wysoką i niska temperaturę. Jego faktura została dobrana tak aby nóż nie ślizgał się podczas pracy. Pomimo bardzo długiej rękojeści (ponad 17 centymetrów) została ona wyprofilowana tak, aby dłoń instynktownie dobyła odpowiedniego, wygodnego chwytu. Warto tutaj zauważyć, że jest to konstrukcja swoimi gabarytami sporo przewyższająca „klasyczne” noże i nie należy się spodziewać wyjątkowego komfortu. Producent dołożył wszelkich starań aby zapewnić jak największą wygodę pracy. Świadczą o tym między innymi bardzo wydatne podcięcia pod palce. Aby nóż wygodnie przenosić w kieszeni producent wyposażył go w przykręcany za pomocą śrub torx klips. W komplecie otrzymujemy dwa profilowane klipsy – po jednym na każda stronę noża.
W konstrukcji rękojeści znajduje się również mechanizm blokujący – Triad-Lock. Jest to mechanizm ekstremalnie wytrzymały – bez porównania z innymi blokadami dostępnymi na rynku. Blokada ta wytrzymuje blisko 100 kilogramów ciężaru przyłożonego do końca rękojeści. W obsłudze triad- lock przypomina nieco blokadę back-lock. Firma Cold Steel unowocześniła swoją konstrukcję poprzez zastosowanie stop pina w miejscu styku głowni ze sprężyną blokady.

Nóż otrzymujemy zapakowany w duże, kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł