ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262162489
kod:62KGC
noż Cold Steel Rajah II BD1
noż Cold Steel Rajah II BD1 noż Cold Steel Rajah II BD1 noż Cold Steel Rajah II BD1
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.99
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Rajah II BD1 (62KGC)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

229

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
62KGC
długość ostrza :
152 mm
długość całkowita :
355 mm
waga produktu :
380 g
materiał rękojeści :
grivory
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS BD1
typ noża :
składany
typ głowni :
kukri
Nóż Cold Steel Rajah II BD1 to ekstremalnie duży nóż składany, nawiązujący swoją stylistyką do charakterystycznych maczet typu kukri.

Seria noży Rajah została zaprojektowana przez jednego
z najbardziej znanych amerykańskich knifemakerów – Andrewa Demko. Jego współpraca z firmą Cold Steel zaowocowała powstaniem ponadprzeciętnie wytrzymałych i jednocześnie użytkowych narzędzi tnących.

Głownia modelu Rajah swoim kształtem przypomina charakterystyczne, wywodzące się z Nepalu maczety typu kukri. Posiada ona wyraźny brzuszek oraz lekko opadający ku czubkowi grzbiet. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu masy profil ten idealnie sprawdza się podczas cięższych prac takich jak rąbanie, korowanie i tym podobne. Głownia została wykonana
z wysokojakościowej, amerykańskiej stali nierdzewnej CTS BD1. Materiał ten powstaje w całości w hucie Carpenter i gwarantuje bardzo długie trzymanie ostrości roboczej. Dodatkowo dzięki optymalnemu składowi chemicznemu stal jest praktycznie całkowicie odporna na korozję. Głownia posiada grubość aż 4,8 milimetra oraz długość 15 centymetrów dzięki czemu jest jednym z największych noży składanych dostępnych na rynku.

Pomimo sporych rozmiarów nożem Rajah II możemy wykonać również bardziej precyzyjne czynności. Za odpowiednie parametry tnące odpowiada zastosowany szlif pełny płaski. Dzięki niemu nóż nie klinuje się i płynnie tnie materiały cięte. Aby móc otworzyć głownię za pomocą jednej ręki mamy do dyspozycji symetryczny dysk przykręcony do grzbietu głowni. Jego obsługa nie będzie sprawiała problemu również osobom leworęcznym.

Rękojeść modelu Rajah II charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wymiarami oraz dużą wytrzymałością. Została ona wykonana
z bardzo odpornego tworzywa sztucznego Griv-Ex™, które dodatkowo zostało wzmocnione pełnymi, stalowymi linersami.
Takie połączenie powoduje, że nóż jest praktycznie niezniszczalny nawet podczas ciężkiej pracy. Długość na poziomie aż 20 centymetrów powoduje, że rękojeść możemy bez problemu wygodnie chwycić oburącz. Za komfort pracy odpowiada odpowiedni profil okładzin. Wydatne podcięcia pod palce oraz lekko chropowata faktura gwarantuje pewny chwyt praktycznie w każdej sytuacji. Rękojeść kryje w sobie również mechanizm blokujący głownię w pozycji otwartej w postaci blokady Tri-Ad™ lock. Jest to rozwiązanie aktualnie uważane za jedno z najbardziej wytrzymałych na rynku nożowym.
Taka blokada tym bardziej ma zastosowanie w dużych nożach, które mogą być wykorzystywane przez użytkowników do ciężkich prac polowych. W przypadku modelu Rajah mamy praktycznie całkowitą pewność i świadomość, że blokada nie puści nawet
w najtrudniejszych warunkach
.

Aby nóż mógł być przenoszony w kieszeni został on wyposażony w profilowany, stalowy klips. W komplecie otrzymujemy również drugi do zamocowania na przeciwległej okładzinie. W tylnej części noża znajduje się otwór do przewleczenia linki zabezpieczającej – jest to ważne i przydatne podczas cięższej pracy takiej jak rąbanie.

Nóż otrzymujemy zapakowany w tekturowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł