ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262162502
kod:95FBC
noż Cold Steel Pocket Bushman BD1
noż Cold Steel Pocket Bushman BD1 noż Cold Steel Pocket Bushman BD1 noż Cold Steel Pocket Bushman BD1
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.98
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Pocket Bushman BD1 (95FBC)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

269

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
95FBC
długość ostrza :
114 mm
długość całkowita :
260 mm
waga produktu :
187 g
materiał rękojeści :
stal 420
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
ram safe lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS BD1
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel Pocket Bushman BD1 – to duży, prosty a jednocześnie bardzo wytrzymały nóż składany, który świetnie sprawdzi się podczas wypraw w teren oraz jako nóż EDC – codziennego użytku.

Głownia modelu Bushman została wykonana ze stali CTS BD1, która w całości została wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych przez hutę Carpenter. Materiał ten jest lepszy od stali Krupp 4116, która była stosowana w poprzedniej wersji. CTS BD1 dłużej trzyma ostrość przez co gwarantuje lepsze parametry użytkowe. Jest to bardzo ważne chociażby podczas pobytu w lesie kiedy nie zawsze mamy pod ręką ostrzałkę.

Warto również wspomnieć, że stal stosowana aktualnie
w modelu Bushman jest praktycznie całkowicie nierdzewna podczas zwykłego użytkowania. Dzięki temu nie musimy się obawiać o nóż nawet jeśli pozostawimy go na noc w wilgotnym lub mokrym środowisku. Głownia posiada grubość 3,5 milimetra co w połączeniu z długością ponad 11 cm i pełnym płaskim szlifem powoduje, że praktycznie nie ma zadania, któremu nie sprosta nasz poczciwy Bushman. Nóż płynnie tnie, nie klinuje się a dzięki odpowiednim rozmiarom tnie również to, z czym nie poradzą sobie tradycyjne 3 – 3,5 calowe noze składane.
Aby umożliwić wygodne otwarcie noża jedną ręką w głowni u jej nasady znajduje się obustronny kołek z możliwością jego demontażu. Jego obsługa jest intuicyjna i prosta również dla osób leworęcznych. Klinga została wykończona metodą piaskowania a krawędź tnąca charakteryzuje się fabryczną, bardzo wysoką ostrością. U nasady głowni znajdują się informacje takie jak: producent, rodzaj stali, kraj produkcji oraz nazwa modelu.

Rękojeść modelu Cold Steel Bushman jest konstrukcją bardzo prostą oraz wytrzymałą. Została ona wykonana z jednego odpowiednio wygiętego i wyprofilowanego kawałka stali nierdzewnej typu 420. Takie rozwiązanie spowodowało zminimalizowanie ilości części ruchomych i jednocześnie ogranicza do absolutnego minimum możliwą ilość usterek. Rękojeść w przedniej części posiada wydatne podcięcie pod palec wskazujący, na którym opiera się on podczas pracy. Dodatkowo w środkowej części okładziny zostały wyoblone tak, aby nie sprawiały wrażenia płaskości i dobrze wypełniały dłoń. Wewnątrz rękojeści znajduje się prosta i niezawodna blokada Ram Safe™ lock, która została zaprojektowana przez amerykańskiego knifemakera Andrewa Demko. Jej obsługa jest oburęczna czyli do jej zwolnienia należy użyć dwóch rąk. Jedna trzyma rękojeść w taki sposób aby palce nie znalazły się na linii ruchu ostrza, druga natomiast dość mocno ciągnie za sznurek będący przywiązany do tylnej części rękojeści. Konstrukcja blokady jest prosta i niezawodna dzięki czemu jej działanie jest pewne i bezproblemowe nawet po wielu latach. Do wygodnego przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy klips, który możemy przekręcić również na drugą stronę noża. Powierzchnia rękojeści, podobnie jak głownia, została wykończona metodą piaskowania

Nóż otrzymujemy zapakowany w klasyczne, tekturowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł