ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166807
kod:27TMCT
nóż Cold Steel Mini Recon I Tanto Plain Edge XHP
nóż Cold Steel Mini Recon I Tanto Plain Edge XHP nóż Cold Steel Mini Recon I Tanto Plain Edge XHP nóż Cold Steel Mini Recon I Tanto Plain Edge XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.99
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Mini Recon I Tanto Plain Edge XHP (27TMCT)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

659

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
długość ostrza :
76 mm
długość całkowita :
178 mm
waga produktu :
102 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składany
typ głowni :
tanto
Nóż Cold Steel Mini Recon I to nowoczesny i ekstremalnie wytrzymały nóż taktyczny wykonany z zaawansowanej stali proszkowej oraz posiadający świetne właściwości użytkowe.
Seria noży Recon należy do jednych z najlepszych noży taktycznych na świecie. Od wielu lat użytkownicy przekonują się, że nie zawsze marketing musi drastycznie rozmijać się
z rzeczywistością. Noże produkowane przez firmę Cold Steel rzeczywiście wytrzymują wiele, czego świetnym przykładem jest seria Recon 1.

Cold Steel Mini Recon 1 posiada głownię o długości 3” (75 milimetrów), która została wykonana z wyjątkowej stali CTS XHP. Jest to stal proszkowa produkowana w amerykańskiej hucie Carpenter, która swoimi właściwościami zdecydowanie wygrywa z konkurencją. Jest to stal wysokowęglowa, powstająca w technologii spiekania proszków, dzięki czemu posiada właściwości nieosiągalne dla zwykłych stali stopowych. Zdecydowanie dłużej od nich trzyma ostrość, zachowując przy tym odporność na korozję. Obiektywny test porównujący stal AUS 8A do CTS XHP pokazał, że ta druga przecięła ponad czterokrotnie więcej liny, pozostając nadal ostra!

Głownia posiada charakterystyczny kształt tanto, który wpływa na wytrzymałość czubka oraz dobre właściwości penetrujące. Grubość na poziomie 3,5 milimetra również ma niebagatelny wpływ na solidność konstrukcji. Za płynność cięcia odpowiada zastosowany szlif wklęsły. Głownia w całości została pokryta bardzo wytrzymałą powłoką DLC (Diamond Like Coating), która dodatkowo zabezpiecza przed korozją, refleksami świetlnymi oraz dodatkowo zmniejsza współczynnik tarcia podczas pracy. Krawędź tnąca w nożu została fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu. Tuż za jej zakończeniem (od strony rękojeści) znajduje się notch, czyli delikatne wycięcie pomagające podczas ostrzenia. Do jednoręcznego otwierania głowni służy profilowany kołek. Nie jest on symetryczny, jednak osoby leworęczne mogą bez problemu go odkręcić
i zamontować z drugiej strony.

Rękojeść modelu Cold Steel Mini Recon 1 Tanto została wykonana z dwóch solidnych kawałków tworzywa G-10. Wieloletnie doświadczenia pokazały, że stalowe wzmocnienia są zbędne w tym przypadku i jedynie zwiększałyby wagę noża.
G-10 (żywica epoksydowa wzmacniana włóknem szklanym) to tworzywo wytrzymałe i odporne na ingerencję klejów, smarów czy temperatury. Posiada ono lekko chropowatą fakturę, która zapewnia solidny chwyt, lecz nie powoduje niszczenia kieszeni (co zdarzało się w poprzednich wersjach noża). Rękojeść posiada wyraźne profilowanie, które zapewnia stabilne oparcie dla czterech palców obejmujących nóż. Wyraźne podcięcia pod palce wpływają na komfort i ergonomię pracy.

Bardzo dużą zaletą noża Cold Steel Mini Recon I jest blokada głowni – Tri-Ad Lock. Jest to mechanizm wymyślony
i opatentowany przez firmę, stosowany w najmocniejszych nożach na rynku, do których niewątpliwie należy seria Recon. Najważniejszym rozwiązaniem stanowiącym o unikalności jest zastosowanie stalowego stop pina na miejscu styku głowni
z blokadą. Ów stop pin pochłania większość naprężeń powstałych podczas pracy, pozwalając na znaczne zwiększenie wytrzymałości.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy klips. Producent zadbał również o osoby leworęczne i w komplecie otrzymujemy drugi do zamontowania na odwrocie noża.
W tylnej części rękojeści znajduje się również otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Całość konstrukcji jest połączona za pomocą śrub typu torx.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł