ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262162427
kod:27TMCC
nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge XHP
nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge XHP nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge XHP nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.92
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge XHP (27TMCC)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

469

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
27TMCC
długość ostrza :
76 mm
długość całkowita :
181 mm
waga produktu :
102 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel Mini Recon 1 Clip Point Plain Edge CTS XHP to najnowsza odsłona jednego z najbardziej popularnych modeli składanych noży taktycznych.

Głownia modelu Mini Recon stanowi podstawową różnicę
w stosunku do swojego bardzo dobrze znanego poprzednika. Została ona wykonana ze stali CTS XHP – czyli materiału uznawanego przez środowiska nożowe za jeden z najlepszych aktualnie dostępnych na rynku. Zastosowanie takiego materiału to odpowiedź firmy Cold Steel na głosy użytkowników, którzy domagali się aby jeden z najlepszych modeli noży taktycznych wykonywany był ze stali najwyższej jakości. Wybór CTS XHP nie był jednak przypadkowy. Po pierwsze materiał pochodzi ze stanów Zjednoczonych, z huty Carpenter więc firma Cold Steel miała materiał do testów dostępny „pod ręką”. Po drugie stal ta okazała się bardzo przyjazna w użytkowaniu. Łączy ona zalety stali węglowych oraz nierdzewnych, zachowując przy tym bardzo długo ostrość roboczą. Głownia w modelu Mini Recon posiada długość 76 milimetrów, która jest optymalna do wykonania zdecydowanej większości czynności dnia codziennego.

Dodatkowym atutem nowej wersji serii Recon 1 jest powłoka, którą została pokryta klinga. W aktualnie dostępnych modelach zastosowano powłokę DLC (Diamond Loke Coated), która zdecydowanie trudniej się rysuje bądź schodzi podczas pracy. Aby zapewnić płynność cięcia głownia posiada wysoki, sięgający 2/3 wysokości szlif wklęsły. Do jednoręcznego otwarcia noża służy obustronny kołek, którego obsługa jest intuicyjna również dla osób leworęcznych.

Rękojeść w modelu Mini Recon została wykonana, podobnie jak poprzednik, z bardzo wytrzymałego materiału G-10. Jest to tworzywo sztuczne odporne na wilgoć, temperaturę i udary mechaniczne. Liczne testy udowodniły, że taka konstrukcja jest w zupełności wystarczająca również wtedy, kiedy trzema wykorzystać nóż do ciężkiej pracy. Warto wspomnieć, że
w porównaniu do pierwotnej wersji faktura okładzin stała się mniej szorstka i jednocześnie bardziej drobnoziarnista.
Nie spowodowało to pogorszenia chwytu ale wpłynęło na ograniczenie niszczenia kieszeni spodni podczas wkładania
i wyjmowania noża. W rękojeści znajduje się mechanizm blokujący Triad Lock, który aktualnie uznawany jest za najmocniejszą blokadę noża składanego na rynku. Blokada ta, która wykorzystuje stop pin do pochłaniania naprężeń, jest w stanie wytrzymać przyłożone punktowo obciążenie na poziomie 100 kilogramów. Przy takiej wielkości noża jest to wynik bardziej niż zadowalający.

Aby wygodnie przenosić nóż w kieszeni do rękojeści został przykręcony profilowany, stalowy klips. W komplecie otrzymujemy również drugi, do zamontowania na drugiej stronie noża. Cała konstrukcja została skręcona za pomocą czernionych śrub typu torx.

Nóż otrzymujemy zapakowany w klasyczne, tekturowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł