ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166968
kod:62NGCX
noż Cold Steel G-10 Espada Extra Large XHP
noż Cold Steel G-10 Espada Extra Large XHP noż Cold Steel G-10 Espada Extra Large XHP noż Cold Steel G-10 Espada Extra Large XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.92
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel G-10 Espada Extra Large XHP (62NGCX)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

474

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
62NGCX
długość ostrza :
190 mm
długość całkowita :
425 mm
waga produktu :
403 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowy, taktyczno-survivalowy
rodzaj blokady ostrza :
triad lock, triad lock
rodzaj ostrza :
plain, plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP, CTS XHP
typ noża :
składany, składany
typ głowni :
bowie, bowie
Nóż Cold Steel Espada Extra Large to ekstremalnie duży nóż składany, który wzorce projektowe czerpie z tradycyjnych, hiszpańskich noży typu Navaja.

Głownia modelu Espada Extra Large stanowi w świecie nożowym synonim słowa „wielki”. Solidny kawałek stali
o długości aż 19 centymetrów został wykonany ze stali CTS XHP. Jest to materiał, który został wyprodukowany przez amerykańską hutę Carpenter i stanowi swego rodzaju wyznacznik w jakości stali na noże. Stal ta została poddana profesjonalnej obróbce cieplnej (hartowanie) celem osiągnięcia optymalnych parametrów użytkowych. Efektem jest bardzo długie trzymanie ostrości, które zostało potwierdzone licznymi obiektywnymi testami. Dla przykładu, test cięcia liny udowodnił, że CTS XHP trzyma ostrość ponad czterokrotnie dłużej od wcześniej stosowanej AUS8A! Dodatkowym atutem jest nierdzewność, którą docenią użytkownicy niekoniecznie codziennie dbający
o swój nóż.

Głownia posiada charakterystyczny kształt z długą, łukowatą krawędzią tnącą oraz wyraźnym fałszywym ostrzem.
Finezyjne linie stanowią nie tylko wyjątkową ozdobę kolekcji, ale również wpływają na użytkowość. Dobra przebijalność agresywnego czubka oraz świetne parametry tnące to równie ważne zalety. Za płynność cięcia odpowiada wysoki płaski szlif. Grubość głowni na poziomie 4 milimetrów jest wystarczająca, aby zagwarantować odpowiednią wytrzymałość narzędzia. Do jednoręcznego otwarcia noża służy stalowy dysk przykręcony do grzbietu głowni u jej nasady. Sposób jego umieszczenia pozwala również na użycie go podobnie do systemu Wave – czyli jako system szybkiego otwierania podczas wyjmowania noża z kieszeni.

Cała powierzchnia głowni została pokryta czarną powłoką DLC (Diamond Like Coating), która zabezpiecza przed korozją oraz refleksami świetlnymi.

Rękojeść modelu Cold Steel Espada Extra Large została wykonana z dwóch solidnych kawałków tworzywa G-10. Jest to rodzaj żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym. Materiał ten zapewnia wyjątkową wytrzymałość i jest na tyle skuteczny, że nie wymaga żadnych dodatkowych wzmocnień. Rękojeść posiada słuszną długość na poziomie 23,5 centymetra i pozwala objąć ją na wiele sposobów. Wyraźne profilowanie
i podcięcia pod palce umożliwiają nawet pełny dwuręczny chwyt. Faktura okładzin jest dość agresywna i zapobiega ślizganiu się podczas pracy.

Olbrzymią zaletą noża Cold Steel Espada jest zastosowanie wytrzymałej blokady Tri-Ad Lock. Przy tej wielkości narzędzia istotna jest największa z możliwych dbałość o nasze palce.
Tri-Ad Lock daje nam pewność, że nawet podczas ciężkiej pracy klinga nie zrobi krzywdy naszym dłoniom. Blokada ta jest patentem firmy Cold Steel i gwarantuje wytrzymałość na obciążenia na zdecydowanie większym poziomie niż konkurencja. Wybór tego mechanizmu był więc w tym przypadku oczywisty.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy, profilowany klips. W komplecie z nożem jest również drugi do zamocowania z drugiej strony. Całość konstrukcji noża została skręcona za pomocą śrub typu torx.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł