ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166760
kod:20KL
nóż Cold Steel Eland
nóż Cold Steel Eland nóż Cold Steel Eland nóż Cold Steel Eland
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.95
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel Eland (20KL)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

446

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
20KL
długość ostrza :
133 mm
długość całkowita :
305 mm
waga produktu :
105 g
materiał rękojeści :
zytel-nfr (tworzywo)
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
inna - ring lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
4116 Krupp
typ noża :
składany
typ głowni :
clip point
Nóż Cold Steel Eland to powiększona wersja bardzo popularnego i uniwersalnego noża Kudu, który swoją stylistyką nawiązuje do tradycyjnych noży używanych w południowej Afryce.

Noże typu Okapi były pierwotnie używane w krajach afrykańskich przez robotników oraz chłopstwo. Powodem była bardzo przystępna cena wpływająca na popularność tego narzędzia w tych rejonach.

Eland, podobnie jak jego mniejszy brat, charakteryzują się niezbyt skomplikowaną budową oraz bardzo przemyślanym projektem. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden
z najlepszych markowych noży w kategorii cena / jakość.

Głownia modelu Eland posiada długość blisko 14 centymetrów, czyli więcej niż większość tradycyjnych folderów – noży składanych. Została ona wykonana z nierdzewnej stali stopowej 4116 pochodzącej z niemieckiej huty Krupp. Stal ta parametrami przewyższa popularne 420, czy nawet 420HC. Dzięki prawidłowej obróbce cieplnej (hartowanie) krawędź tnąca długo trzyma ostrość roboczą, pozwalając przy tym na łatwe i szybkie ostrzenie. Ważnym atutem jest nierdzewność, która w tym przypadku stoi na bardzo wysokim poziomie.
Patrząc obiektywnie, nóż wykonany z tej stali to świetny wybór na okazjonalne turystyczne EDC, który, używany z rozsądkiem, będzie służyć dzielnie przez długi czas, nie wymagając ostrzenia. Głownia o kształcie clip point posiada pełny płaski szlif, który wpływa na płynność oraz wygodę cięcia. Dzięki użyciu stali o grubości 3 milimetrów znaleziono odpowiedni kompromis pomiędzy wytrzymałością a płynnością pracy ostrzem. Głownia nie klinuje się i płynnie przechodzi przez materiał cięty.

Świetne właściwości tego noża docenimy głównie w kuchni oraz podczas prac z artykułami spożywczymi. Nie stanowi dla niego również żadnego problemu naostrzenie kijka na ognisko czy cięcie taśm oraz kartonów. Do otwierania głowni służy wcięcie
w głowni, w które możemy wsunąć paznokieć. Jest to rozwiązanie podobne do tych stosowanych w scyzorykach – proste i funkcjonalne.

Rękojeść modelu Cold Steel Eland została uformowana wtryskowo z tworzywa Zy-Ex™. Jest to materiał, który zapewnia sztywność i wystarczającą wytrzymałość całej konstrukcji. Rękojeść posiada dość neutralny kształt, dzięki czemu nie wymusza z góry ustalonego chwytu, pozwalając użytkownikowi dobyć narzędzie według jego uznania. Długość ponad 14 centymetrów daje możliwość wygodnej pracy osobom o dużych dłoniach.
Nóż posiada blokadę głowni, która przez producenta jest określana mianem ring lock. Jest to rodzaj sprężyny znajdującej się na grzbiecie, Posiada ona odpowiednie wycięcie, w które wchodzi ząb głowni, kiedy ta zostanie w pełni otwarta.

Do zwolnienia blokady należy odciągnąć wspomnianą dźwignię poprzez pociągnięcie za kółko znajdujące się na grzbiecie. Osobom nienawykłym do obsługi tej blokady radzimy używać do tego celu dwóch rąk oraz zachowania dużej dozy bezpieczeństwa!

Okładziny rękojeści posiadają dodatkowe zdobienia w postaci polerowanej stalowej wstawki znajdującej się z jednej strony noża.

Podsumowując – nóż Cold Steel Eland to świetna propozycja dla każdego turysty, survivalowca czy amatora, który szuka niedrogiego, dobrze tnącego i lekkiego noża.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł