ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5908262166869
kod:36M
noż Cold Steel Drop Forget Hunter
noż Cold Steel Drop Forget Hunter noż Cold Steel Drop Forget Hunter noż Cold Steel Drop Forget Hunter
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.95
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

noż Cold Steel Drop Forget Hunter (36M)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

375

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
36M
długość ostrza :
102 mm
długość całkowita :
228 mm
waga produktu :
258 g
materiał rękojeści :
stal
przeznaczenie :
taktyczno-survivalowe
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
stal wysokowęglowa 52100
typ noża :
z głownią stałą
typ głowni :
drop point
Nóż Cold Steel Drop Forged Hunter to solidny, prosty i bardzo wytrzymały nóż, którego przeznaczenie pozwala na wykonanie wszelkich prac terenowo survivalowo-myśliwskich.

Głownia modelu Cold Steel Drop Forged Hunter została wykonana z wysokowęglowej stali 52100, która została zahartowana w przedziale twardości Rockwella 58-59 HRC. Oznacza to, że tak przygotowany nóż będzie długo trzymał ostrość, nie tracąc przy tym takich cech jak udarność czy odporność na zniszczenie i złamanie. Charakterystyka stali węglowych pozwala na dłuższe trzymanie ostrości niż przy prostych stalach nierdzewnych oraz na bezproblemowe
i szybkie ostrzenie na większości ostrzałek.

Głownia posiada długość 10 centymetrów (4 cale) oraz grubość 5 milimetrów. Takie połączenie powoduje, że mamy wrażenie obcowania z naprawdę solidnym i wytrzymałym narzędziem. Odpowiednia grubość pozwala na wykorzystanie noża do cięższych prac, takich jak batonowanie czy rąbanie. Dużą zaletą tego modelu jest zastosowanie pełnego płaskiego szlifu, który wpływa zdecydowanie pozytywnie na właściwości tnące. Głownia jest dość wysoka więc geometria tak skonstruowanego noża skutecznie zapobiega klinowaniu się podczas cięcia. Głownia posiada użytkowy kształt drop point, który zostanie z pewnością doceniony przez myśliwych sprawiających zwierzynę, jak i innych użytkowników doceniających dobre właściwości tnące. Krawędź tnąca jest fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu.

Nóż stanowi konstrukcję full tang, tak więc rękojeść modelu Cold Steel Drop Forged Hunter jest bezpośrednim przedłużeniem głowni. Całość stanowi integralną, prostą konstrukcję bez dodatkowych udziwnień czy miejsc narażonych na potencjalne pęknięcia. Rękojeść jest w pełni stalowa
i posiada grubość 9 milimetrów. Dzięki temu, pomimo braku okładzin, nie sprawia ona wrażenia płaskiej. Długość na poziomie prawie 12 centymetrów pozwala na pełny i pewny chwyt również osobom o dużych dłoniach. Praca w rękawicy również nie będzie stwarzać trudności. Wzdłuż rękojeści znajdują się obustronne, podłużne wycięcia, które zmniejszają wagę i dodatkowo pozwalające na pewniejsze oparcie dla palców.

Zarówno z przodu, jak i z tyłu rękojeści znajduje się zabezpieczenie przed zsunięciem się dłoni. W przedniej części jest to forma jelca, który chroni przed przypadkowym zranieniem się o krawędź tnącą. Tylna część rękojeści została wyposażona w otwór na linkę zabezpieczającą.

W komplecie z nożem otrzymujemy pochwę wykonaną z grubej skóry. Dzięki właściwemu wyprofilowaniu stabilnie trzyma nóż, zapobiegając przed wypadnięciem. Na pochwie jest wybite duże i wyraźne logo firmy Cold Steel. Do przenoszenia zestawu na pasie służy szlufka, przez którą można przewlec pasek od spodni.

Nóż wraz z pochwą otrzymujemy zapakowany w duże kartonowe pudełko producenta.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł