ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442012702
kod:58ACL
nóż Cold Steel American Lawman XHP
nóż Cold Steel American Lawman XHP nóż Cold Steel American Lawman XHP nóż Cold Steel American Lawman XHP
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.97
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

nóż Cold Steel American Lawman XHP (58ACL)

wytrzymały nóż topowego producenta dla wymagających

529

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
58ACL
długość ostrza :
89 mm
długość całkowita :
209 mm
waga produktu :
128 g
materiał rękojeści :
g-10
przeznaczenie :
EDC (Every Day Carry)
rodzaj blokady ostrza :
triad lock
rodzaj ostrza :
plain
gatunek stali ostrza :
CTS XHP
szyna akcesoryjna :
nie
typ noża :
składany
typ głowni :
drop point
Nóż Cold Steel American Lawman to nowoczesny nóż składany przeznaczony dla funkcjonariuszy Policji, jednostek mundurowych, ale również dla każdego, kto szuka profesjonalnego noża EDC – codziennego użytku.

Głownia modelu American Lawman posiada bardzo użytkowy kształt drop point i została wykonana z proszkowej stali nierdzewnej CTS XHP. Materiał ten został wyprodukowany
w Stanach Zjednoczonych w hucie Carpenter specjalizującej się między innymi w produkcji stali na noże. CTS XHP powstała
w procesie spiekania proszków, co w efekcie końcowym umożliwiło uzyskanie lepszych parametrów niż miałoby to miejsce w klasycznym stopie. Stal tą można zahartować do bardzo wysokiego poziomu (nawet 62 HRC), co pozwala na bardzo długie trzymanie ostrości użytkowej. Dzięki dużej zawartości chromu w składzie chemicznym jest ona również uznawana za nierdzewną. Optymalne parametry sprawiają, że aktualnie jest to jedna z najlepszych stali na noże, jakie są dostępne na rynku.

Głownia noża American Lawman posiada długość 85 milimetrów, czyli wystarczająco, aby wykonać wszystkie czynności dnia codziennego. Dzięki zastosowaniu wysokiego wklęsłego szlifu nóż bardzo dobrze tnie i nie klinuje się podczas pracy. Grubość głowni na poziomie 3,5 milimetra jest rozsądnym kompromisem pomiędzy wytrzymałością
a uzyskaniem dobrych właściwości tnących. Lekko łukowata krawędź tnąca jest fabrycznie naostrzona do bardzo wysokiego poziomu. Tuż za ostrzem znajduje się choil, czyli łukowate wcięcie, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas drobnych i precyzyjnych prac.

Do jednoręcznego otwierania noża służy stalowy, czerniony kołek. Dostęp do niego jest intuicyjny zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Powierzchnia głowni w całości została pokryta czarną powłoką DLC (Diamond Like Coating).
Rękojeść modelu Cold Steel American Lawman została wykonana z dwóch solidnych kawałków tworzywa G-10, czyli żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym. Lata doświadczeń i praktyki udowodniły, że taki dobór materiałów jest w zupełności wystarczający, aby zapewnić wyjątkową wytrzymałość konstrukcji. Okładki zostały wyraźnie wyprofilowane pod kształt dłoni, co jest wyraźną zaletą modelu American Lawman. Wyraźne podcięcie pod palec, choil oraz delikatnie łukowaty profil wpływają na wyjątkowo dobrą ergonomię tego modelu. Faktura okładzin nie jest agresywna (nie niszczy kieszeni), ale jednocześnie zapewnia wystarczająco pewny chwyt i zapobiega ślizganiu się.

Olbrzymią zaletą modelu American Lawman jest zastosowanie ultra mocnej blokady – Tri-Ad Lock. Jest to mechanizm, który zasadą działania jest zbliżony do klasycznego back locka, jednak jest od niego po wielokroć mocniejszy. Główna różnica polega na zastosowaniu stalowego stop pina, który umieszczony jest na miejscu styku zęba blokady z głownią. Pochłania on większość naprężeń, zwiększając jednocześnie wytrzymałość.

Do przenoszenia noża w kieszeni służy stalowy, profilowany klips. W zestawie otrzymujemy również drugi, do zamontowania po przeciwnej stronie. Tylna część rękojeści została wyposażona w popularne rozwiązanie w postaci otworu na linkę zabezpieczającą – Lanyard Hole.

Nóż Cold steel American Lawman to jeden z najbardziej udanych modeli amerykańskiego producenta. Jeśli szukasz noża solidnego, trwałego, ale jednocześnie prostego w obsłudze ładnie wykonanego, to jest to właśnie model dla Ciebie!

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł