ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:5907461668297
kod:88HNH
Miecz Cold Steel Hand and a half sword
Miecz Cold Steel Hand and a half sword Miecz Cold Steel Hand and a half sword Miecz Cold Steel Hand and a half sword
Miecz Cold Steel Hand and a half sword Miecz Cold Steel Hand and a half sword
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.86
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Miecz Cold Steel Hand and a half sword (88HNH)

doskonała replika średniowiecznego bękarciego miecza

29

produkt niedostępny

PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
od 10 zł, darmowa od 199 zł, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
88HNH
długość ostrza :
851 mm
długość całkowita :
1083 mm
waga produktu :
1389 g
materiał rękojeści :
stal owinięta czarną skórą
gatunek stali ostrza :
stal węglowa 1055
typ broni :
miecz
Miecz Cold Steel HAND-AND-A-HALF SWORD to w pełni funkcjonalna replika historycznego narzędzia walki, jakim był miecz półtoraręczny (zwany długim) oraz miecz typu Bastard.
Historia tej konstrukcji sięga początków XIII wieku natomiast schyłek funkcjonowania mieczy tego typu przypada na wiek XVII. Miecz długi (lub wersja zdobiona zwana Bastardem) był rozwojową wersją miecza jednoręcznego, z którym funkcjonował równolegle przez bardzo długi czas. Podstawowa różnica polegała na wydłużeniu klingi, co poprawiało zasięg a co za tym idzie skuteczność walki. Jako przeciwwagę oraz rozwiązanie umożliwiające skuteczne panowanie nad mieczem zaczęto tworzyć dłuższe rękojeści, które umożliwiały oburęczne chwycenie miecza. Firma Cold Steel korzystając z najlepszych wzorców stworzyła użytkowe i wytrzymałe narzędzie tnące będące idealnym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika broni białej.

Głownia o długości 85,5 centymetra została wykonana
z wysokowęglowej stali 1055, która bardzo dobrze nadaje się na tego typu duże narzędzia tnące. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na naprężenia, długo trzyma ostrość roboczą oraz umożliwia łatwe i szybkie ostrzenie. Głownia posiada kształt spear point i jest obosieczna, to znaczy, że jest symetryczna i obie strony posiadają zaostrzoną krawędź tnącą. Powierzchnia płazów została wykończona z wysoką dbałością
o detale oraz z zachowaniem najwyższej staranności. Pomiędzy głownią a rękojeścią znajduje się obustronny stalowy jelec, który zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze. Podczas walki pełnił on również rolę zabezpieczenia  przez uderzeniem ostrza przeciwnika. Jelec jest symetryczny i został wykonany ze stali.

Rękojeść jest długa na blisko 30 centymetrów co zapewnia bezproblemową obsługę jedną jak i dwoma rękoma. Została ona pokryta dobrze spasowaną, estetyczną czarną skórą, która zabezpiecza przed ślizganiem się dłoni podczas treningu lub walki. Zakończenie rękojeści stanowi bardzo okazała, stalowa głowica, która pełni również rolę dociążającą rękojeść.

Aby bezpiecznie przenosić  miecz, w komplecie otrzymujemy bardzo atrakcyjną pochwę wykonaną z drewna pokrytego czarną skórą oraz wykończoną stalowymi okuciami.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł