ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
RABAT 5% ubraniawędrówkabushcraftbezpieczeństwobezpieczeństwo i bhp RABAT 5%
EAN:705442013266
kod:80NTK
Maczeta Cold Steel Chaos Kukri
PROMOCJA
Maczeta Cold Steel Chaos Kukri Maczeta Cold Steel Chaos Kukri Maczeta Cold Steel Chaos Kukri
wyślij zapytanie
średnia ocena: 4.95
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

Maczeta Cold Steel Chaos Kukri (80NTK)

niezawodny i wytrzymały sprzęt codziennego użytku

429 449

produkt niedostępny

darmowa dostawa
PayU
opcja zamówień tel. 32 445-74-07 pn-pt 9-21:00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
dostępność: niedostępny
dostawa:
DARMOWA, za GRANICĘ (do krajów UE) za 55 zł (stały koszt)
producent:
rodzina produktów :
80NTK
długość ostrza :
317 mm
długość całkowita :
470 mm
waga produktu :
794 g
materiał rękojeści :
aluminium 6061
regulowane przyrządy celownicze :
\
gatunek stali ostrza :
sk-5
Maczeta Cold Steel Chaos Kukri to wyjątkowo ciekawe połączenie głowni użytkowej maczety z ekstremalnie wytrzymałą i ciekawie zaprojektowaną rękojeścią.

Głownia modelu Cold Steel Chaos Kukri posiada charakterystyczny kształt nawiązujący do nepalskich maczet typu Kukri. Zakrzywiony do dołu grzbiet, wyraźny brzuch oraz wywarzenie na przednią część to cechy wpływające na wyjątkową użytkowość produktu. Głownia została wykonana
z bardzo dobrej stali węglowej SK-5. Dzięki właściwemu przygotowaniu materiału (proces hartowania) stal posiada optymalne właściwości dedykowane właśnie dla dużych narzędzi tnących. Podstawowymi zaletami są wysoka udarnośćsprężystość oraz wysoka agresja cięcia charakterystyczna dla stali węglowych. Warto również pamiętać, że ostrzenie tego typu materiału nie jest dużym problemem i można tego dokonać praktycznie na każdej ostrzałce.

Głownia posiada długość aż 32 centymetrów, co w praktyce pozwala na wykonanie każdej czynności terenowej. Rąbanie, batonowanie, krojenie, cięcie czy nawet kopanie nie stanowi najmniejszego problemu dla tej konstrukcji. Warto również wspomnieć o grubości klingi na poziomie 4,5 milimetra, która zapewnia optymalną wytrzymałość całej konstrukcji.
Dzięki zastosowaniu dość wysokiego płaskiego szlifu maczeta
z powodzeniem może również posłużyć do cięcia i krojenia. Krawędź tnąca jest fabrycznie wyostrzona do bardzo wysokiego poziomu, co pozwala na pracę już w momencie wyjęcia narzędzia z pudełka. Tuż za ostrzem znajduje się fragment niezaostrzonej głowni – tak zwane ricasso, na którym możemy oprzeć palec wskazujący podczas precyzyjnej pracy. Powierzchnia głowni w całośc została pokryta czarną, matową powłoką antykorozyjną.

Rękojeść modelu Cold Steel Chaos Kukri Machete to nowatorski i niepowtarzalny projekt. Została ona wykonana w technologii full tang, co oznacza, że do stalowego trzpienia zostały przykręcone okładziny. Takie połączenie świetnie koresponduje z przeznaczeniem narzędzia i zapewnia mu wyjątkową wytrzymałość. Rękojeść została wykonana z aluminiom 6061, czyli materiału lżejszego od stali i bardziej wytrzymałego od popularnych tworzyw sztucznych.

Kształt, z jakim mamy do czynienia jest wyjątkowym i ciekawym pomysłem projektantów. Na pierwszy rzut oka toporna i duża okazuje się wyjątkowo wygodna i przemyślana. Chwyt posiada wyraźne profilowanie z podcięciami pod każdy palec z osobna. Masywna obudowa chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze, a w sytuacji awaryjnej może posłużyć jako młotek. Rękojeść zakończona jest stalowym (wykonanym ze stali 1055) zbijakiem, który może posłużyć również do rozłupywania.

W komplecie z maczetą otrzymujemy profesjonalnie zaprojektowaną pochwę wykonaną z tworzywa Secure-Ex. Jest to materiał, którego właściwości są porównywalne z Kydeksem – czyli najlepszym materiałem, z jakiego obecnie wykonuje się pochwy i kabury. Liczne otwory na obrzeżach pozwalają na dodatkowe zamocowanie systemów nożnych innych niż fabryczne (na przykład Tek Lok). Pochwa pewnie trzyma maczetę, a dzięki dodatkowemu zapięciu na nap zabezpiecza przed wypadnięciem. Do przenoszenia przy pasie służy nylonowa szlufka przez którą przewlekamy pasek od spodni.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł