ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Płyny do dezynfekcji, żele dezynfekujące do rąk

(19 produktów)

W trudnym okresie pandemii koronawirusa środki do dezynfekcji odgrywają bardzo ważną rolę. Niezbędne są do zachowania higieny i czystości. Płyny i żele do dezynfekcji rąk przeznaczone są nie tylko do użycia w warunkach domowych. Stanowią one niezbędne wyposażenie placówek medycznych, gabinetów kosmetycznych i dentystycznych, salonów masażu i odnowy biologicznej. Stosuje się je również w szpitalach oraz profesjonalnych zakładach i punktach gastronomicznych.   
 

Właściwości środków dezynfekujących

 

Środki do dezynfekcji rąk, które znajdują się w naszej ofercie, są przede wszystkim antybakteryjne. Neutralizują działanie bakterii na powierzchni skóry. Powinny być stosowane zgodnie z zaleceniem, jakie znajduje się na etykiecie. Należy pamiętać o tym, że większość płynów, żeli, preparatów do dezynfekcji działa po ok. pół minuty od umycia. Niekiedy czas w odniesieniu do niektórych bakterii i wirusów może wynieść nawet 2 minuty. Zanim zastosujemy dany środek, trzeba dokładnie zapoznać się ze sposobem użycia.
 

Sposób mycia rąk

 

Niektórzy wychodzą z założenia, że samo użycie środków dezynfekujących do mycia rąk załatwia sprawę, że wystarczy się w nie zaopatrzyć i mamy zapewnianą czystość, higienę i ochronę przed działaniem bakterii i wirusów. Tymczasem jest to błędne mniemanie. Obok dobrych płynów i żeli do dezynfekcji ważny jest także sposób ich użycia. W Internecie dostępnych jest wiele poradników, gdzie dokładnie jest opisane, jak myć ręce. Nowoczesne infografiki ilustrują krok po kroku, jak myć ręce i jak aplikować środki dezynfekujące po umyciu zwykłymi środkami czystości. Nie tylko dorośli powinni się z tymi informacjami zapoznać, ale wszyscy, przede wszystkim dzieci, które bez braku nadzoru ze strony rodziców mogą nieprawidłowo myć dłonie. Efekt złego umycia rąk, może skutkować tym, że płyn do dezynfekcji czy żel nałożony na ręce nie przyniesie oczekiwanego rezultatu ochronnego. Trzeba dokładnie myć ręce i stosować środki do dezynfekcji ściśle według wskazówek, które zostały zamieszczone na etykiecie dołączonej do produktu.
 

Płyn do dezynfekcji BOMASEPT G

 

Wysokiej jakości płyn, który jest preparatem alkoholowym, składającym się z 70 proc. alkoholu etylowego, wody, gliceryny, dzięki której rozprowadzany po powierzchni rąk płyn nie wysusza skóry, a pozostawia na niej elastyczną powłokę. Płyn jest uniwersalny, można go stosować w każdych warunkach, w sytuacjach zwykłych, codziennych, domowych, jak i profesjonalnie - w instytucjach, gdzie panuje podwyższone ryzyko zakażenia i konieczna jest nieustanna  pielęgnacja rąk.
 

Żel do dezynfekcji BOMASEPT G

 

Żel do pielęgnacji i higieny rąk ma tę zaletę, że można nim oczyścić dłonie bez używania wody i mydła. Stężenie alkoholu w żelu jest takie samo jak w płynie dezynfekującym i wynosi 70 proc. Dzięki tak wysokiej zawartości etanolu oczyszczone z zanieczyszczeń i baterii dłonie szybko wysychają, pozostawiają miły dotyk na skórze. Ręce nie wysuszają się, skóra jest elastyczna i jędrna. Efekt ten uzyskuje się dzięki wysokiej zawartości gliceryny, która działa ochronnie na skórę, nawilża ją i nie pozostawia suchego dotyku. Żel do dezynfekcji ma działanie antybakteryjne. Podobnie jak płyn dezynfekujący, dedykowany jest do codziennego użytku. Zanim przystąpimy do używania żelu, należy dokładnie zapoznać się z etykietą, na której zawarte są istotne informacje dotyczące stosowania tego środka dezynfekującego.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł