ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
kod promocyjny
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sprzęt optyczny outdoor

(63 produkty)

Kiedy sprawdzą się przyrządy optyczne

Nieodzowny atrybut myśliwego, fotografa, pasjonata dzikich ptaków, szykownego teatromana który z odległej loży będzie wypatrywał szczegółów spektaklu – dla każdego z nich lornetka to absolutny obowiązek, trzecia ręka, element arsenału i narzędzie pasji. Dawno temu ktoś połączył ze sobą dwie lunety, sprężył je za pomocą pokrętła i uzyskał urządzenie dwukrotnie krótsze i poręczniejsze niż klasyczna luneta oraz o obrazie który był jaśniejszy i dawał lepsze poczucie głębi i perspektywy. To z kolei zachęciło wojskowych, którzy zawsze będą potrzebować silnych urządzeń optycznych dla swoich celów a że co wojskowe, to czasami bardzo popularne i poręczne – zyskała lornetka oddane grono fanów.

 

Lornetki, lunety, teleskopy

W XX wieku wraz z rozwojem fotografii zamiast prostego układu dwóch lunet w konstrukcji zastosowano pryzmaty podobne do tych fotograficznych. To rozwiązanie dawało jasny, klarowny obraz i niwelowało odległości między obiektywami lornetki, co sprawiało że konstrukcja stała się zwarta i poręczna a same obiektywy mogły być większe. I tak, lornetka mogła mieć szkła sporo większe niż odpowiadająca jej luneta, a obraz jaki uzyskiwała był jednocześnie jaśniejszy i stereoskopowy. Wszystko to w stosunkowo rozsądnych wymiarach. Lornetkę łatwo nosić, używać i przechowywać. I pomimo że jej idea konstrukcyjna zasadniczo się nie zmienia, wciąż jest uznanym i szanowanym urządzeniem optycznym którego możliwości nie da się przecenić.

 

Sprzęt optyczny w naszym sklepie

Człowiek jest wciąż ciekaw, co jest trochę dalej niż sięga jego wzrok. Lornetka zaspokaja tę ciekawość. W ofercie Hard Skin z pewnością każdy znajdzie miejsce i sprzęt dla swoich własnych preferencji i zastosowań. Można tu znaleźć także lunety oraz teleskopy.