ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sprzęt optyczny outdoor

(115 produktów)

Kiedy sprawdzą się przyrządy optyczne

Nieodzowny atrybut myśliwego, fotografa, pasjonata dzikich ptaków, szykownego teatromana który z odległej loży będzie wypatrywał szczegółów spektaklu – dla każdego z nich lornetka to absolutny obowiązek, trzecia ręka, element arsenału i narzędzie pasji. Dawno temu ktoś połączył ze sobą dwie lunety, sprężył je za pomocą pokrętła i uzyskał urządzenie dwukrotnie krótsze i poręczniejsze niż klasyczna luneta oraz o obrazie który był jaśniejszy i dawał lepsze poczucie głębi i perspektywy. To z kolei zachęciło wojskowych, którzy zawsze będą potrzebować silnych urządzeń optycznych dla swoich celów a że co wojskowe, to czasami bardzo popularne i poręczne – zyskała lornetka oddane grono fanów.

 

Lornetki, lunety, teleskopy

W XX wieku wraz z rozwojem fotografii zamiast prostego układu dwóch lunet w konstrukcji zastosowano pryzmaty podobne do tych fotograficznych. To rozwiązanie dawało jasny, klarowny obraz i niwelowało odległości między obiektywami lornetki, co sprawiało że konstrukcja stała się zwarta i poręczna a same obiektywy mogły być większe. I tak, lornetka mogła mieć szkła sporo większe niż odpowiadająca jej luneta, a obraz jaki uzyskiwała był jednocześnie jaśniejszy i stereoskopowy. Wszystko to w stosunkowo rozsądnych wymiarach. Lornetkę łatwo nosić, używać i przechowywać. I pomimo że jej idea konstrukcyjna zasadniczo się nie zmienia, wciąż jest uznanym i szanowanym urządzeniem optycznym którego możliwości nie da się przecenić.

 

Sprzęt optyczny w naszym sklepie

Człowiek jest wciąż ciekaw, co jest trochę dalej niż sięga jego wzrok. Lornetka zaspokaja tę ciekawość. W ofercie Hard Skin z pewnością każdy znajdzie miejsce i sprzęt dla swoich własnych preferencji i zastosowań. Można tu znaleźć także lunety oraz teleskopy.