ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Maski antysmogowe

(2 produkty)

Czym są maski antysmogowe?

To produkty chroniące nasze zdrowie przed mikrocząsteczkami wdychanymi razem z powietrzem powodującymi mikrouszkodzenia w naszych płucach. Maska antysmogowa jest przydatna szczególnie zimą, kiedy natężenie smogu w polskich miastach jest najwyższe. Maska sprawia, że szkodliwe cząsteczki są filtrowane, a wdychane przez nas powietrze jest czyste i nie powoduje chorób płuc. Nosząc maskę antysmogową dbasz o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dzięki profesjonalnym wymiennym filtrom masz pewność, że maska antysmogowa jest skuteczna, a ty nie musisz się martwić o jej wymianę. Ze względu na higienę każdy powinien mieć własną maskę i nie pożyczać jej innym osobom.

 

Jaką maskę antysmogową wybrać

Maski antysmogowe powinny zawierać informację o wielkości przepuszczanych przez nie cząsteczek. Te najskuteczniejsze zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza na poziomie 99,9% dzięki materiałom o przepuszczalności do 1 mikrometra. Taka ochrona gwarantuje mniejsze ryzyko narażenia szkodliwe czynniki zawarte w powietrzu. Dodatkowym atutem masek antysmogowych jest ochrona nie tylko przed smogiem, ale również przed pyłem, kurzem oraz drobnoustrojami pochodzącymi od innych osób, na które bylibyśmy nastawieni bez maski. Obawą przed założeniem maski antysmogowej, szczególnie przez dzieci może być kwestia estetyczna. Na szczęście takie maski są produkowane w coraz większej ilości wzorów i kolorów. Każdy może znaleźć coś dla siebie, bez względu na upodobania. Istnieją maski proste, jednokolorowe, ale również designerskie z kolorowymi dekoracjami. Maska może być nie tylko ochroną ale również ozdobą.

 

Kto powinien używać maski antysmogowej?

Maski antysmogowe są polecane szczególnie mieszkańcom dużych miast w okresie zimowym, kiedy stężenie smogu w powietrzu jest wysokie. Polska jest krajem, gdzie smog jest na poziomie zagrażającym zdrowiu. Wychodząc z domu, idąc do pracy czy szkoły warto sprawdzić stężenie w naszym miejscu zamieszkania i jeśli jest wysokie, użyć maski. Warto również zakładać maskę idąc nawet na krótki spacer czy do sklepu. Grupą, która koniecznie powinna stosować maski antysmogowe są sportowcy oraz osoby trenujące na zewnątrz. Podczas biegania czy innych aktywności fizycznych połykane są ogromne ilości powietrza, a co za tym idzie, wszelkich zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji, które się w nim znajdują. Używanie maski niweluje ten problem i zabezpiecza przed skutkami wdychania zanieczyszczonego powietrza.

 

Jak wybrać maskę antysmogową?

Wybierając maskę antysmogową warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przepuszczalność mikrocząsteczek. Ta chroniąca przed smogiem powinna nie przepuszczać pyłów PM1, PM2.5, PM4 i PM10, czyli wszystkich części składowych smogu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy maska szczelnie przylega do twarzy i nie przepuszcza powietrza przy krawędziach.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł