ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lornetki turystyczne i myśliwskie

(75 produktów)

Lornetki turystyczne i myśliwskie dostępne w sklepie

Obecnie możemy podzielić lornetki na proste i pryzmatyczne. Te pierwsze będą miały niewielkie wymiary, a ostrość uzyskujemy poprzez sprzężone przesuwanie pary soczewek. W porównaniu do pryzmatycznych są konstrukcjami niezwykle prostymi i zajmują niewiele miejsca. Dlatego jest to popularne rozwiązanie turystyczne. Jednocześnie odległości między soczewkami są stosunkowo niewielkie a przy dużych obiektywach zwiększa to rozmiary samej lornetki. Na szczęście współczesna technologia optyczna i szeroko stosowane kompozyty oraz lekkie tworzywa sztuczne zniwelowały niedostatki lornetek prostych, wprowadzając się do tej kategorii dzięki pryzmatom typu porro - prostym, choć wymagającym napyleń na powłoki i zastosowania szkieł o wyższej kulturze wykonania. Współczesna lornetka prosta będzie lekka, kompaktowa i relatywnie niedroga. Zastosowane układy optyczne nie nastręczają kłopotów przy konserwacji i czyszczeniu a mechanika jest odporna na kurz i wilgoć w większości dostępnych modeli. Modele z pryzmatami dachowymi najczęściej dysponują mocniejszą optyką, dają jaśniejszy obraz z powodu większej swobody w stosowaniu obiektywów – nie ogranicza ich ani własna średnica, ani rozstaw jak w przypadku lornetek prostych. Najczęściej są to modele dedykowane pasjonatom, którzy są w stanie wykorzystać ich jakość i moc. Często wyposaża się je w powłoki antyodblaskowe i stosuje multicoating, by podnieść ostrość obrazu i jednocześnie pozwolić właścicielowi pozostać ukrytym. Wyższe modele jak Delta Titanium wypełnione są azotem by uniknąć zaparowania szkieł i są w pełni wodoodporne.

 

Lornetki turystyczne, myśliwskie proste

Lornetki proste ma w swoim asortymencie każdy producent. Nie każdy klient potrzebuje dużych szkieł, czasami też obawia się o jego trwałość przy dłuższym użytkowaniu, może też po prostu potrzebuje urządzenia prostego i niezawodnego. Warto przyjrzeć się więc prostszym modelom Delty – ten rodzimy, doskonały producent zadbał o pełny wachlarz w swojej ofercie. Seria Optical Voyager to najprostszy i najtańszy model, jest to lekka lornetka. Posiada powiększenie 10x25, stylowy, bezpretensjonalny design i wysoką jakość wykonania. Podobnie prezentuje się tani Opticon a w wyższym segmencie cenowym doskonałymi wyborami będą turystyczne lornetki Yukon Solaris czy też produkty Bushnella (model PowerView) i Walthera (BackPack). Obie firmy są wszak cenionymi producentami broni i akcesoriów myśliwskich – warto więc pomyśleć nad zakupem ich sprzętu. Rodzima Delta stosuje też tak zwane pryzmaty dachowe – niezwykle nowoczesne, które w formie upodabniają lornetki do prostych, obecne w doskonałych modelach Titanium ROH – mają one szeroki zakres ogniskowych i stabilizację obrazu. Produkt z najwyższej półki. Doskonałe lornetki myśliwskie, dla ornitologów do obserwacji ptaków, ludzi z pasją, często z niebanalnym designem i kompaktowym wymiarem.

 

Nieśmiertelne klasyki

Trochę więcej, trochę dalej – chciałoby się napisać o tej kategorii lornetek. Nieśmiertelny kształt, idealny do dłoni, naturalny dla oczu - słowem myślisz "turystyczna lornetka ", i widzisz - właśnie takie urządzenie. Klasyczny krój łączący w sobie kapitalne optyczne rozwiązania, które nie znają kompromisów. Już od najtańszych modeli Delty – seria Voyager II – czy Alpiny, mamy do czynienia z urządzeniami wysokiej klasy. Jasne, o doskonałych ogniskowych, ostre i trwałe, z wyraźnie profilowanymi chwytami. W tej samej gamie znajdziemy futurystyczne modele amerykańskiego Vortexa – doskonały Vanquish 8x26 czy Yukona – Sideview 8x21. Im wyżej i dalej chcemy patrzeć, tym mocniej należy przypatrzeć się ofercie rodzimej Delty – wspaniałe lornetki, modele Optical Starlight i Silver zaspokoją najbardziej wymagających, a dla największych sprzętowych purystów jest jeszcze cała seria Titanium, nie znająca żadnych kompromisów i wyprodukowana tak, jakby miała przetrwać koniec świata oraz topowe modele serii Extreme, które – co jest najlepszą rekomendacją – znajdziemy w rękach TOPR-u czy Straży Granicznej. Jeśli w profesjonalnej pracy, czy zaawansowanej pasji potrzebujesz doskonałego obrazu - ta kategoria jest zdecydowanie dla Ciebie. Dla tych, którzy nie zapomnieli o klasycznych teleskopach czy lunetach - Hard Skin ma także i te urządzenia. Teleskopy Opticon Finder, Apollo czy topowy Perceptor świetnie sprawdzą się w obserwacji nieba, zastosowaniach przyrodniczych czy strzeleckich.

 

Lornetka turystyczna dla amatorów i profesjonalistów.

Zarówno dla amatora, jak i oddanego swej pasji zapaleńca - dobra lornetka będzie zawsze doskonałą inwestycją. W zadaniach amatorskich urzeka możliwościami kompaktowych wymiarów, pozwala na swobodną wędrówkę czy obserwację. Nie zajmuje wiele miejsca i jest stosunkowo niedroga - jak Bushnell PowerView, Vortex Vanquish czy Yukon SideView. Idealne rozwiązanie turystyczne. Mocniejsze i większe modele - niekoniecznie za większą gotówkę - pozwolą na mocowanie sprzętu na statywie, nie zawiodą w trudnych warunkach, a takie udogodnienia jak wypełnianie azotem i stabilizacja obrazu sprowadzą obserwację do czystej przyjemności. Jednocześnie są to rozwiązania w pełni profesjonalne, choć dostępne dla przeciętnego amatora, jeśli tylko wyrazi takie życzenie.