ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lornetki turystyczne i myśliwskie

(4 produkty)

Lornetki turystyczne i myśliwskie dostępne w sklepie

Obecnie możemy podzielić lornetki na proste i pryzmatyczne. Te pierwsze będą miały niewielkie wymiary, a ostrość uzyskujemy poprzez sprzężone przesuwanie pary soczewek. W porównaniu do pryzmatycznych są konstrukcjami niezwykle prostymi i zajmują niewiele miejsca. Dlatego jest to popularne rozwiązanie turystyczne. Jednocześnie odległości między soczewkami są stosunkowo niewielkie a przy dużych obiektywach zwiększa to rozmiary samej lornetki. Na szczęście współczesna technologia optyczna i szeroko stosowane kompozyty oraz lekkie tworzywa sztuczne zniwelowały niedostatki lornetek prostych, wprowadzając się do tej kategorii dzięki pryzmatom typu porro - prostym, choć wymagającym napyleń na powłoki i zastosowania szkieł o wyższej kulturze wykonania. Współczesna lornetka prosta będzie lekka, kompaktowa i relatywnie niedroga. Zastosowane układy optyczne nie nastręczają kłopotów przy konserwacji i czyszczeniu a mechanika jest odporna na kurz i wilgoć w większości dostępnych modeli. Modele z pryzmatami dachowymi najczęściej dysponują mocniejszą optyką, dają jaśniejszy obraz z powodu większej swobody w stosowaniu obiektywów – nie ogranicza ich ani własna średnica, ani rozstaw jak w przypadku lornetek prostych. Najczęściej są to modele dedykowane pasjonatom, którzy są w stanie wykorzystać ich jakość i moc. Często wyposaża się je w powłoki antyodblaskowe i stosuje multicoating, by podnieść ostrość obrazu i jednocześnie pozwolić właścicielowi pozostać ukrytym. Wyższe modele jak Delta Titanium wypełnione są azotem by uniknąć zaparowania szkieł i są w pełni wodoodporne.

 

Lornetki turystyczne, myśliwskie proste

Lornetki proste ma w swoim asortymencie każdy producent. Nie każdy klient potrzebuje dużych szkieł, czasami też obawia się o jego trwałość przy dłuższym użytkowaniu, może też po prostu potrzebuje urządzenia prostego i niezawodnego. Warto przyjrzeć się więc prostszym modelom Delty – ten rodzimy, doskonały producent zadbał o pełny wachlarz w swojej ofercie. Seria Optical Voyager to najprostszy i najtańszy model, jest to lekka lornetka. Posiada powiększenie 10x25, stylowy, bezpretensjonalny design i wysoką jakość wykonania. Podobnie prezentuje się tani Opticon a w wyższym segmencie cenowym doskonałymi wyborami będą turystyczne lornetki Yukon Solaris czy też produkty Bushnella (model PowerView) i Walthera (BackPack). Obie firmy są wszak cenionymi producentami broni i akcesoriów myśliwskich – warto więc pomyśleć nad zakupem ich sprzętu. Rodzima Delta stosuje też tak zwane pryzmaty dachowe – niezwykle nowoczesne, które w formie upodabniają lornetki do prostych, obecne w doskonałych modelach Titanium ROH – mają one szeroki zakres ogniskowych i stabilizację obrazu. Produkt z najwyższej półki. Doskonałe lornetki myśliwskie, dla ornitologów do obserwacji ptaków, ludzi z pasją, często z niebanalnym designem i kompaktowym wymiarem.

 

Nieśmiertelne klasyki

Trochę więcej, trochę dalej – chciałoby się napisać o tej kategorii lornetek. Nieśmiertelny kształt, idealny do dłoni, naturalny dla oczu - słowem myślisz "turystyczna lornetka ", i widzisz - właśnie takie urządzenie. Klasyczny krój łączący w sobie kapitalne optyczne rozwiązania, które nie znają kompromisów. Już od najtańszych modeli Delty – seria Voyager II – czy Alpiny, mamy do czynienia z urządzeniami wysokiej klasy. Jasne, o doskonałych ogniskowych, ostre i trwałe, z wyraźnie profilowanymi chwytami. W tej samej gamie znajdziemy futurystyczne modele amerykańskiego Vortexa – doskonały Vanquish 8x26 czy Yukona – Sideview 8x21. Im wyżej i dalej chcemy patrzeć, tym mocniej należy przypatrzeć się ofercie rodzimej Delty – wspaniałe lornetki, modele Optical Starlight i Silver zaspokoją najbardziej wymagających, a dla największych sprzętowych purystów jest jeszcze cała seria Titanium, nie znająca żadnych kompromisów i wyprodukowana tak, jakby miała przetrwać koniec świata oraz topowe modele serii Extreme, które – co jest najlepszą rekomendacją – znajdziemy w rękach TOPR-u czy Straży Granicznej. Jeśli w profesjonalnej pracy, czy zaawansowanej pasji potrzebujesz doskonałego obrazu - ta kategoria jest zdecydowanie dla Ciebie. Dla tych, którzy nie zapomnieli o klasycznych teleskopach czy lunetach - Hard Skin ma także i te urządzenia. Teleskopy Opticon Finder, Apollo czy topowy Perceptor świetnie sprawdzą się w obserwacji nieba, zastosowaniach przyrodniczych czy strzeleckich.

 

Lornetka turystyczna dla amatorów i profesjonalistów.

Zarówno dla amatora, jak i oddanego swej pasji zapaleńca - dobra lornetka będzie zawsze doskonałą inwestycją. W zadaniach amatorskich urzeka możliwościami kompaktowych wymiarów, pozwala na swobodną wędrówkę czy obserwację. Nie zajmuje wiele miejsca i jest stosunkowo niedroga - jak Bushnell PowerView, Vortex Vanquish czy Yukon SideView. Idealne rozwiązanie turystyczne. Mocniejsze i większe modele - niekoniecznie za większą gotówkę - pozwolą na mocowanie sprzętu na statywie, nie zawiodą w trudnych warunkach, a takie udogodnienia jak wypełnianie azotem i stabilizacja obrazu sprowadzą obserwację do czystej przyjemności. Jednocześnie są to rozwiązania w pełni profesjonalne, choć dostępne dla przeciętnego amatora, jeśli tylko wyrazi takie życzenie.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł