ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kominiarki wojskowe i taktyczne

(1 produkt)

Kominiarki militarne i turystyczne

Kominiarki stanowią ważny element ubrania w aktywności outdoorowej. Jest to nie tylko podstawowe wyposażenie motocyklistów, narciarzy, firm ochroniarskich czy służb mundurowych. Znajduje swoje zastosowanie w paintballu, survivalu, łowiectwie oraz podczas długich zimowych wędrówek.


Dla kogo kominiarki wojskowe

Kominiarki militarne spełniają trzy podstawowe funkcje: ochronną, maskującą i psychologiczną. Ochrona, jaką zapewnia kominiarka podczas mroźnych dni jest o wiele skuteczniejsza niż w przypadku czapki czy kasku. Pamiętajmy, że głowa nie posiada izolacji w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej, w związku z czym jest częścią ciała najbardziej narażoną na wychodzenie i przeziębienie. Zdaniem lekarzy ok 40 % ciepła tracimy właśnie przez głowę. Kominiarka stanowi najskuteczniejsze zabezpieczenie przed chłodem. Zakrywając całą głowę i większą część twarzy, uniemożliwia ona identyfikację osoby, która z jakichś powodów chce pozostać nierozpoznana. Najczęściej taki cel jest szczególnie istotny w policyjnych działaniach operacyjnych. Funkcja maskująca służy również skutecznemu wtopieniu się w otoczenie, np. przy obserwacji dzikiej przyrody czy w myślistwie. Funkcja psychologiczna polega na wywołaniu w przeciwniku efektu zaskoczenia, niepewności czy konsternacji. Ma to znaczenie zwłaszcza w branży ochroniarskiej czy w grach terenowych, gdzie ułamki sekundy decydują o zyskaniu przewagi taktycznej.

 

Na co zwracać uwagę wybierając kominiarki taktyczne?

Przede wszystkim na wygodę i jakość materiału. Oferowane przez nas kominiarki turystyczne odznaczają się ergonomicznym kształtem dostosowanym do kształtu głowy oraz posiadają płaskie, bezuciskowe szwy, zapewniające komfort użytkowania. Wszelkie wystające, niemiłe w dotyku elementy podrażniające skórę stałyby się uciążliwe i irytujące dla użytkownika już po pierwszych kilku minutach użytkowania. Pamiętajmy, że skóra twarzy najmocniej wyposażona w receptory nerwowe jest najbardziej wrażliwa.

Dobrej jakości bawełna jako materiał użyty do wykonania naszych produktów jest nie tylko wygodny, wytrzymały i dobrze izolujący, ale także przewiewny, dobrze wchłania i odparowuje wilgoć, a wkomponowane syntetyczne włókna zapewniają niezbędną elastyczność oraz dobre przyleganie do skóry. Lekkie kominiarki bawełniane zapewniają naturalny komfort użytkowania.
Jeśli szukamy produktu mocnego, szybkoschnącego i lepiej zachowującego kolory, warto wybrać wykonaną z poliestru kominiarkę taktyczną. Skutecznie chronią nas przed zadrapaniami czy innymi uszkodzeniami, np. podczas paintballu czy w czasie przedzierania się przez leśną gęstwinę. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor maskujący. Należy go dobrać w zależności od rodzaju aktywności, specyfiki otoczenia oraz gustu użytkownika.
za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł