ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej dostawy brakuje 100 pln
do zapłaty: 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kominiarki militarne i turystyczne

Kominiarki stanowią ważny element ubrania w aktywności outdoorowej. Jest to nie tylko podstawowe wyposażenie motocyklistów, narciarzy, firm ochroniarskich czy służb mundurowych. Znajduje swoje zastosowanie w paintballu, survivalu, łowiectwie oraz podczas długich zimowych wędrówek.


Dla kogo kominiarki wojskowe

Kominiarki militarne spełniają trzy podstawowe funkcje: ochronną, maskującą i psychologiczną. Ochrona, jaką zapewnia kominiarka podczas mroźnych dni jest o wiele skuteczniejsza niż w przypadku czapki czy kasku. Pamiętajmy, że głowa nie posiada izolacji w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej, w związku z czym jest częścią ciała najbardziej narażoną na wychodzenie i przeziębienie. Zdaniem lekarzy ok 40 % ciepła tracimy właśnie przez głowę. Kominiarka stanowi najskuteczniejsze zabezpieczenie przed chłodem. Zakrywając całą głowę i większą część twarzy, uniemożliwia ona identyfikację osoby, która z jakichś powodów chce pozostać nierozpoznana. Najczęściej taki cel jest szczególnie istotny w policyjnych działaniach operacyjnych. Funkcja maskująca służy również skutecznemu wtopieniu się w otoczenie, np. przy obserwacji dzikiej przyrody czy w myślistwie. Funkcja psychologiczna polega na wywołaniu w przeciwniku efektu zaskoczenia, niepewności czy konsternacji. Ma to znaczenie zwłaszcza w branży ochroniarskiej czy w grach terenowych, gdzie ułamki sekundy decydują o zyskaniu przewagi taktycznej.

 

Na co zwracać uwagę wybierając kominiarki taktyczne?

Przede wszystkim na wygodę i jakość materiału. Oferowane przez nas kominiarki turystyczne odznaczają się ergonomicznym kształtem dostosowanym do kształtu głowy oraz posiadają płaskie, bezuciskowe szwy, zapewniające komfort użytkowania. Wszelkie wystające, niemiłe w dotyku elementy podrażniające skórę stałyby się uciążliwe i irytujące dla użytkownika już po pierwszych kilku minutach użytkowania. Pamiętajmy, że skóra twarzy najmocniej wyposażona w receptory nerwowe jest najbardziej wrażliwa.

Dobrej jakości bawełna jako materiał użyty do wykonania naszych produktów jest nie tylko wygodny, wytrzymały i dobrze izolujący, ale także przewiewny, dobrze wchłania i odparowuje wilgoć, a wkomponowane syntetyczne włókna zapewniają niezbędną elastyczność oraz dobre przyleganie do skóry. Lekkie kominiarki bawełniane zapewniają naturalny komfort użytkowania.
Jeśli szukamy produktu mocnego, szybkoschnącego i lepiej zachowującego kolory, warto wybrać wykonaną z poliestru kominiarkę taktyczną. Skutecznie chronią nas przed zadrapaniami czy innymi uszkodzeniami, np. podczas paintballu czy w czasie przedzierania się przez leśną gęstwinę. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor maskujący. Należy go dobrać w zależności od rodzaju aktywności, specyfiki otoczenia oraz gustu użytkownika.