ACTIVE & FORWARD
wartość koszyka 0 zł zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
KOD RABATOWY
OK
  rozmiar cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej dostawy brakuje 199 zł
do zapłaty: 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kiedy sprawdzą się apteczki turystyczne

Prawidłowo przygotowana apteczka turystyczna może uratować życie, zdrowie i wakacje, stanowi równie niezbędną rzecz w podróży, jak paszport i karta bankowa. Wybierając się na wędrówkę po górach, na narty czy biwak pod gołym niebem nie można zapomnieć o tak przydanej rzeczy. Każdy kierowca nie wyobraża sobie podróżowania samochodem bez apteczki, która może się przydać do udzielenia pierwszej pomocy, zawiera akcesoria pierwszej pomocy niezbędne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą pomóc uratować komuś życie.

 

Turystyczne apteczki do udzielenia pierwszej pomocy

Apteczka Helikon Individual Med Kit została wyprodukowana w taki sposób, aby wygodnie można było umieścić ją w samochodzie, przypiąć do roweru czy umieścić w plecaku. Posiada płaską formę, bez zbędnych wystających elementów, zabezpieczając użytkownika przed zaczepieniem o ostre brzegi. Na zewnętrznej części apteczki turystycznej producent naszył duży rzep, aby każdy mógł znaczyć ten przedmiot według własnego uznania. Ponadto na  rzepie umieszczono znacznik w formie odblasku, inne elementy odblaskowe znajdują się na uchwytach apteczki, dzięki czemu można ją bez problemu zlokalizować nawet w nocy bez oświetlenia. Apteczki turystyczne Helikon są bardzo wygodne do przenoszenia dzięki paskowi, który można założyć na ramię i poruszać się swobodnie po każdym terenie w każdych warunkach pogodowych.

 

Apteczka turystyczna Helikon

Apteczki turystyczne Helikon Individual Med Kit jest sprawdzonym kompanem podczas różnych wypraw. Została wyprodukowana z wysokiej, jakości materiału: cordura 500d (kieszeń), nylon 80D (wkład), co zabezpiecza ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Każdy użytkownik samodzielnie komponuje jej wyposażenie, aby niezbędne leki i środki opatrunkowe nie utraciły ważności. Najważniejszymi częściami apteczki turystycznej Helikon są wewnętrzne kieszenie zamykane zamkiem błyskawicznym YKK, co gwarantuje jej długie użytkowanie bez obawy o uszkodzenie suwaka. Siatka znajdująca się we wnętrzu kieszeni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ można sprawdzić jej zawartość bez otwierania. Na jednej ze ścianek, które posiadają apteczki turystyczne umieszczone są specjalne uchwyty, które mogą posłużyć do przechowywania środków opatrunkowych. Zastosowanie na zewnętrznej części apteczki specjalnych taśm i giętkiej linki posiadającej komfortowy ściągacz pozwala zainstalować dodatkowe przedmioty. Ponadto została ona wyposażona w zewnętrzny panel Velcro, który zawiera odblaskowy krzyż paramedyczny.

 

Apteczka Helikon Individual Med Kit - wkład

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować życie. Do tego potrzebne są odpowiednio skompletowane apteczki turystyczne. Uniwersalna apteczka medyczna może być mocowana na pasku. Modułowa apteczka Helikon posiada oddzielny, wewnętrzny wkład, który organizuje wszystkie niezbędne do indywidualnego użytku środki opatrunkowe i medyczne. Wkład w apteczce turystycznej wyprodukowany jest z nylonu oraz siatki. Posiada zamknięcie Velcro, dzięki czemu można szybko i sprawnie rozłożyć ją na 4 panele. Dzięki zamocowanym odblaskom apteczka oraz jej wyposażenie są widoczne nawet przy braku oświetlenia, co jest bardzo ważne podczas jej użytkowania po zmroku. Apteczka posiada specjalnie przygotowane praktyczne przezroczyste miejsce, w którym każdy turysta może umieścić kartę, procedury, oraz inne rzeczy. Producent zadbał o przegrody, które pozwalają na wygodne przechowywanie niezbędnego wyposażenia apteczki. Dodatkowo została zainstalowana kieszeń do umieszczenia nożyczek, które mogą się przydać do cięcia bandaża, plastrów oraz innych rzeczy. Panel Velcro daje możliwość przymocowania apteczki Helikon w torbach, walizkach, pokrowcach itd.

 

Apteczka Helikon Pocket Med Insert – kompaktowy pomocnik każdego turysty

Apteczki turystyczne Helikon Pocket Med Insert to kolejny model tego producenta. Jest to mała, lekka i smukła torba pierwszej pomocy, którą można łatwo zmieścić w kieszeni spodni. W apteczce można umieścić podstawowe leki i artykuły pierwszej pomocy, takie jak rękawice, karty, maskę reanimacyjną, plastry, materiały opatrunkowe i małe nożyczki. Przenośna apteczka jest zamykana na rzep, a przedni panel posiada odblaskowy medyczny krzyż. Z przodu znajduje się przezroczyste okno winylowe a także wzmocniony, gumowany, wysuwany uchwyt. Ten model apteczki Helikon został zaprojektowane zgodnie z rozmiarem średnich kieszeni cargo w spodniach i kurtkach. Uniwersalna apteczka jest przeznaczona do przenoszenia przedmiotów pierwszej pomocy. Zoptymalizowana pod kątem szybkiego dostępu do całej zawartości w tym nożyczek medycznych. Apteczki turystyczne Helikon Pocket Med Insert, czyli kieszeń z wkładką są wykonane z materiału: cordura 500d.Ten portfelowy zestaw pierwszej pomocy jest po prostu konieczny, powinien znaleźć się w plecaku każdego podróżnika, który wybiera się na wyprawę, wczasy, pod namiot, na wędkowanie itp. czyli do każdego długoterminowego wejścia na zewnątrz. Apteczka dostępna jest w kolorze czarnym, zielonym, coyote, oliwkowym.

 

Apteczka Helikon mini Med Kit - niewielkich rozmiarów kompaktowy niezbędnik medyczny

Uniwersalne kompaktowe apteczki turystyczne Helikon Mini Med Kit to mały niezbędnik, który przyda się w codziennym użytku na biwaku, podczas podróży. Może zawierać niezbędne artykuły medyczne do udzielenie pierwszej pomocy. Niewielki rozmiar pozwala na noszenie jej w każdej torbie, plecaku lub przy pasie, co pozwala sięgnąć po środki opatrunkowe lub leki w każdej chwili. Apteczka została wyprodukowana z nylonu, posiada zamki błyskawiczne YKK, dwie wewnętrzne kieszenie z siatki na artykuły medyczne, rzep z przodu do identyfikacji i personalizacji. Ponadto wyposażona jest w odblaskowy krzyż medyczny, który doskonale odbija światło.

za GRANICĘ
do krajów UE
za 55 zł
e-RATY 0%
w 15 minut
ZWROT aż
do 100 dni
DARMOWA
dostawa
od 199 zł